پروژه تجاری و اداری و اقامتی اطلس پلازا در حقانی

پروژه تجاری و اداری و اقامتی اطلس پلازا در حقانی و معرفی مشخصات آن

پروژه چندمنظوره اداری و تجاری و اقامتی اطلس پلازا در تپه های عباس آباد، به عنوان بام مرکزی پایتخت و مشرف به نمای شهر تهران تعریف شده است. عملیات ساخت وساز پروژه اطلس پلازا سال ۱۳۹۱ آغاز گردیده و پیش بینی می شود که در سال ۱۳۹۹ قابل بهره برداری باشد. این پروژه با تکیه بر دو هدف کالبدی زیر شکل گرفته است.

  1. ایجاد هویت به ساختمان و ایجاد احساس تعلق در فضای شهری
  2. طرح کاربر محور

پروژه اطلس پلازا در زمینی به مساحت ٧۵ هزار مترمربع و با زیربنای کل بیش از ۴۵۰ هزار مترمربع توسط شرکت ستاره اطلس پارس از زیرمجموعه های گروه شرکت های ایرانیان اطلس، در حال اجراست.

اطلس پلازا دارای ١٣٧ هزار مترمربع کاربری تجاری، ۵٩هزار مترمربع کاربری اداری و بیش از پنج هزار جایگاه پارکینگ و علاوه بر آن فضای تفریحی، رستوران، شهربازی، نمایشگاهی، بهداشتی، فرهنگی و علاوه بر این ها هتل مدرن ۵ ستاره در بام مرکزی پایتخت می باشد.

هدف از شکل گیری و ایده کانسپت اطلس پلازا، از سه ایده کلی زیر بهره گیری شده است

  1. ایده منحصربه فرد
  2. فرم های دگرگون شده طبیعی
  3. امکانات فاخر و ایده ال

موقعیت جغرافیایی اطلس پلازا

مجلل ترین و پرکاربردترین پروژه پایتخت در بهترین موقعیت جغرافیایی شهر قرارگرفته است منطقه بی نظیر تپه های عباس آباد و فضای اختصاصی اطلس پلازا، بی نظیرترین مرکز تفریحی پایتخت را در نزدیک ترین فاصله به تمام نقاط شهر تهران ارائه می دهد.

محوطه زیبا و چشم اندازهای ویژه پروژه به شهر تهران از تمام جهات و بخصوص در جبهه شمالی، این پروژه را بی رقیب و بی نظیر کرده است. مجلل ترین و پرکاربردترین پروژه پایتخت در بهترین موقعیت جغرافیایی شهر قرارگرفته است در اطلس پلازا می توانید تجارت کنید، تفریح کنید، اقامت کنید و با آرامش خاطر در قلب پایتخت از زندگی لذت ببرید. اطلس پلازا با شبکه مترو از طریق ایستگاه شهید حقانی و با شبکه های بزرگراهی تهران از طریق بزرگراه های شهید حقانی، شهید همت و شهید مدرس مرتبط است.

با شبکه مترو از طریق ایستگاه شهید حقانی و با شبکه های بزرگراهی تهران از طریق بزرگراه های شهید حقانی، شهید همت و شهید مدرس مرتبط است. محوطه زیبا و چشم اندازهای ویژه پروژه به شهر تهران از تمام جهات و بخصوص در جبهه شمالی، این پروژه را بی رقیب و بی نظیر کرده است.

جزئیات سازه ای

اطلس پلازا تهران از دو بلوک که هر یک به مساحت تقریبی ۱۲۰۰۰۰ مترمربع و یک هتل به مساحت ۲۱۰۰۰۰ مترمربع می باشند، تشکیل شده است. بلوک غربی و جنوب غرب این مجموعه با کاربری پارکینگ و مجموعه تجاری دارای سازه بتنی می باشد. سیستم مقاوم لرزه ای این سازه در برابر نیروهای لرزه ای به صورت دیوار برشی با شکل پذیری متوسط در نظر گرفته شده است.

سیستم سازه پروژه موردمطالعه سیستم سازه بخش شرقی این پروژه متشـکل از تیـر، سـتون، دیوار برشی و دال بتنی پیش تنیده است. ایـن سـازه دارای ۱۰ طبقه بوده که ۵ طبقه آن در زیر تراز زمین قرار دارد. با توجـه به درزهای اجرایی موجود به جداگانه تقسیم می شوند.

درصورتی که در حوزه صنعت ساختمان فعالیت می نمایید، پیشنهاد می شود با بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت پرشین سازه آشنا شوید.

صنعت ساختمانهمه مطالب

دیدگاه ها غیرفعال است