چگونه تیرآهن هاش سنگین با بهترین قیمت را خرید کنیم؟

تیرآهن هاش سنگین

این روزها دست ساختمان‌سازها برای ساخت سازه‌های گوناگون کاملا باز است. آن‌ها برای خرید مصالح ساختمانی، مقادیری مختلفی از آن‌ها را پیش روی خود می‌بینند که هر یک انواعی هم دارند یا برندهای متنوعی دست به ساختشان زده‌اند. تیرآهن‌ها از جمله مصالح پرکاربرد در ساختمان‌سازی هستند که خود به چندین دسته تقسیم می‌شوند و تیرآهن هاش را باید یکی از آن‌ها به حساب آورد.

تیرآهن هاش از نظر وزن در دسته‌های سبک و سنگین قرار دارد. ساخت ساختمان‌های بزرگ که فشار زیادی را باید تحمل کنند، از جمله عواملی است که بسیاری از افراد به سراغ تیرآهن هاش می‌روند. از این تیرآهن در چنین اماکنی به عنوان ستون هم استفاده می‌شود و مقاومت ساختمان را در نهایت به حد قابل توجهی افزایش می‌دهد. با این وجود، خرید تیرآهن هاش سنگین از بازار گاهی با چالش‌هایی همراه است و افراد نمی‌توانند موارد درست و اصل را تهیه کنند. امروز به بررسی جزئیاتی مانند قیمت تیرآهن هاش سنگین اصل و شیوه خرید آن از بهترین منابع خواهیم پرداخت.

تیرآهن هاش سنگین چیست؟

به صورت کلی تیرآهن هاش را پروفیل‌های نورد شده‌ای می‌دانیم که سایزهای ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی‌متری را شامل می‌شوند و بنابراین طیف گسترده‌ای از سایزها را شامل می‌شوند. طول این تیرآهن‌ها به ۱۲ متر می‌رسد و از بزرگ‌ترین‌ها در میان مصالح این حوزه شناخته می‌شود. نوع سنگین این تیرآهن با ابعاد بزرگ‌تری روانه بازار شده است و به نسبت موارد معمولی و سبک، بال‌های بلندتری و پهن‌تری دارد. به همین خاطر نام دیگر تیرآهن هاش، تیرآهن بال پهن نیز هست.

مروری بر ویژگی‌های تیرآهن هاش سنگین

اگر از زاویه بالا به تیرآهن هاش نگاه کنیم، ظاهری شبیه به حرف H در انگلیسی دارد و دلیل نامگذاری آن نیز همین است. امروزه برندهای مختلفی از جمله ذوب آهن اصفهان که تمام ساختمان‌سازان آن را می‌شناسند، دست به کار شده و تیرآهن هاش را تولید می‎‌کنند. مدل‌های سنگین نیز در کار این برندها دیده می‌شود که امکان خریدشان وجود دارد. چنین تیرآهن‌هایی به این خاطر که باید دوام بالایی را برای ساختمان‌ها ایجاد کنند، وسواس زیادی در ساختشان به خرج داده می‌شود و مواد اولیه به کار رفته در آن‌ها باید دقیق و به اندازه باشد.

پس در زمان خرید و پرسیدن در مورد قیمت تیرآهن هاش سنگین به بسته بندی و خود تیرآهن‌ها دقت کنید تا نشان‌های استاندارد ملی و جهانی را روی آن مشاهده کنید. اگر چه برای برخی از این تیرآهن‌ها باید هزینه بیشتری پرداخت شود، اما در عوض امنیت بسیار بیشتری در مقایسه با تیرآهن‌های غیر اصل دارند. تیرآهن‌های سبک معمولا به شکل HEA نشان داده می‌شوند، در صورتی که برای تیرآهن هاش سنگین و فوق سنگین از حروف HEB و HEM استفاده می‌شود. پس از روی این نشان‌ها می‌توان به وزن این مصالح پرکاربرد هم پی برد.

خصوصیات تیرآهن هاش سنگین

اکنون به بحث ویژگی‌های موجود مانند قیمت تیرآهن هاش سنگین می‌رسیم که دانستن آن‌ها برای خرید اهمیت فراوانی دارد. بیشترین ضخامت در میان تیرآهن‌های هاش در نوع HEB آن مشاهده می‌شود که ضخامت جان آن از ۶ تا ۱۹ میلی‌متر و ضخامت بال‌ها آن هم از ۱۰ تا ۳۶ میلی‌متر متغیر است. استفاده از تیرآهن هاش سنگین با چنین مشخصاتی برای حوزه‌های پرفشار و نیازمند مقاومت بالا بسیار ضروری است.

بیشترین کاربرد تیرآهن هاش سنگین نیز در ستون‌های ساختمان‌های بلند است؛ ساختمان‌هایی مانند مراکز تفریحی و تجاری که رفت و آمد در آن‌ها فراوان است. ستون به صورت کلی مقاومت زیادی به یک ساختمان می‌بخشد و اگر آن ستون از تیرآهن هاش سنگین باشد، مزایای بیشتری را برایتان به همراه دارد.

بهترین ویژگی‌های تیرآهن هاش سنگین

کاربران زیادی در مورد تفاوت میان تیرآهن هاش سبک و سنگین سوال دارند که موضوع مهمی است. نخستین تفاوت آن‌ها همان گونه که حدس می‌زنید، وزن آن است. طبیعی است که هاش سبک وزن کمتری به نسبت نوع سنگین آن داشته باشد و به دلیل استفاده مواد اولیه کمتر و همچنین زحمت کمتر در ساخت آن‌ها، تعرفه کمتری هم دارند.

تفاوت در ابعاد را هم نباید نادیده گرفت. ضخامت بال و جان در نوع سنگین آن به طبع بیشتر است و طول بیشتری را هم در زمان ساخت آن در نظر می‌گیرند. در نهایت فرایند تولید را داریم که در مدل‌های سبک و سنگین تفاوت وجود دارد. هاش سنگین با نوردهای چند جهته در کارخانه‌ها ساخته می‌شود. این چند جهته بودن کمک می‌کند تا ویژگی ظاهری نهایی برای تیرآهن هاش سنگین به وجود بیاید؛ ویژگی‌هایی مانند شکل H در آن که برای نصب کاربردهای خود را دارد. این در حالی است که تیرآهن هاش سبک با فرایندهای نورد ساده به وجود می‌آیند.

فرایند متفاوت ساخت تیرآهن هاش سنگین

کاربردهای تیرآهن هاش سنگین

با این که به برخی از کاربردهای تیرآهن هاش سنگین در بالا اشاره شد، اما باید به برخی از مهم‌ترین‌هایش پرداخته شود تا بدانید با چه محصولی سر و کار دارید.

ساخت ستون

نخستین و مهم‌ترین کاربرد تیرآهن هاش سنگین در ساخت ستون‌های ساختمان‌های بلند و پرفشار است. جدا از آن، برای تهیه خرپا و تیر نیز سر وقت این نوع از تیرآهن می‌روند. دلیل آن هم به وجود آوردن فضایی برای تنش کمتر است تا در طی سال‌ها، مقاومت بالایی برای آن ساختمان فراهم شود.

ساخت برج، سد، پل

ساختمان‌های بلندی مانند برج‌ها در سطح شهر هستند که ساختشان نیازمند تیرآهن هاش سنگین است. با این که مصالح مشابه شاید کاربردهایی در این خصوص داشته باشد، اما برای بازدهی بهتر می‌توان از هاش سنگین بهره برد. به وجود آوردن سدها و پل‌ها در این روزها را هم مدیون تیرآهن هاش سنگین هستیم.

شیوه تهیه تیرآهن هاش سنگین با قیمت نازل

آهن کیتا از جمله سایت‌ها و شرکت‌هایی است که تیرآهن‌ها و سایر مصالح ساختمانی را از برندهای گوناگون تهیه کرده و آن را به دست مشتریان می‌رساند. با مراجعه به سایت این شرکت، مقادیر فراوانی از تیرآهن‌ها با سایزها و ابعاد مختلف را شاهد خواهید بود که امکان سفارش هر یک به تعداد دلخواه وجود دارد. ضمنا برای خرید تیرآهن هاش سنگین به منظور استفاده در صنعت خود، بد نیست با اعضای آهن کیتا مشورت کرده تا متخصصان به راهنمایی شما در این زمینه بپردازند. امکان مراجعه حضوری برای دانستن قیمت تیرآهن هاش سنگین وجود دارد.

دیدگاه ها غیرفعال است