گوگل ادز

ارائه خدمات تبلیغات آنلاین در سطح موتور جستجوی گوگل، یوتیوب و …

گوگل ادز ارائه خدمات گوگل ادورز

گوگل ادز | ارائه خدمات گوگل ادورز

گوگل ادوردز و اهمیت آن در عرصه‌ی تبلیغات در فضای مجازی

چرا تبلیغات آنلاین این روزها طرفداران زیادی پیداکرده؟ و چرا تقریباً هر کسب‌وکاری که تازه شروع به کار می‌کند بودجه‌ای را برای تبلیغات آنلاین خود اختصاص می‌دهد؟ با طرح چنین سؤالاتی قصد دارم در شروع این مقاله به اهمیت روزافزون تبلیغات در فضای مجازی اشاره‌کنم. اهمیت این موضوعی زمانی دوچندان می‌شود که بهینه‌ترین روش را برای تبلیغات در نظر بگیرید.

تاریخچه‌ مختصر تبلیغات آنلاین

اولین تبلیغات آنلاین در ۲۷ اکتبر ۱۹۹۴ در پایگاه اینترنتی هات‌وایر (HOTWIRE ) اتفاق افتاد. این تبلیغ به‌صورت یک مستطیل گرافیکی بود که در آن جمله «آیا تابه‌حال با ماوس خود اینجا کلیک کرده‌اید؟ انجامش بدید.» با فونت رنگی نوشته‌شده بود، در و در این سایت قرار گرفت. این اتفاق انقلابی را در دنیای وب به پا کرد. بعدازاین ماجرا، این نشریه اینترنتی بخش‌هایی از وب‌سایت خودش را به‌قرار دادن بنرهای تبلیغاتی اختصاص داد و این فضاها را مثل اجاره دادن ملک برای مدتی معین، در اختیار تبلیغات درخواست‌کنندگان قرارداد. هزینه این تبلیغات بر اساس هر کلیک تعیین می‌شد.

این نوع تبلیغ در آن زمان به‌قدری مؤثر بود که کمپانی AT&T (کمپانی بزرگ ارتباطات و مخابرات دنیا) برای تبلیغی که به مدت سه ماه در سایت مذکور قرار گرفت، مبلغ ۳۰۰۰۰ دلار پرداخت کرد. چندان عجیب نیست اگر مطرح کنیم که خیلی زود به وجود آمدن تبلیغات بنری دنیای وب‌سایت‌ها را متحول کرد و راهی را برای وب‌سایت‌ها ایجاد کرد تا با استفاده از آن و حفظ محتوای خود، کاربران زیادی را جذب خود کنند.

گوگل ادوردز چیست؟

احتمالاً شما هم هنگام جستجو با نتایجی در گوگل روبرو شده‌اید که متفاوت از سایر نتایج است. نمایشی که معمولاً همراه با کلمه تبلیغ یا Ad بر روی صفحه کامپیوتر شما ظاهر می‌شود. گوگل ادز که پیش‌تر به نام گوگل ادوردز شناخته می‌شود سرویس تبلیغات گوگل است که نمایش‌دهنده تبلیغات شما در سرتاسر جهان است. همان‌طور که می‌دانید گوگل پرکاربردترین موتور جستجو در دنیای وب است. این موتور جستجو با بیش از ۲ میلیارد جستجو در روز می‌تواند بهترین روش برای به دست آوردن مشتری و نشان دادن محصولات و خدمات شما باشد؛ بنابراین خوب است در کنار تلاش‌هایی که برای بهبود سئوی خود می‌کنید، از قدرت تبلیغات در گوگل بهره‌مند شوید و افرادی که در گوگل به جستجو می‌پردازند را به مشتریان بالقوه و جدید تبدیل کنید؟

با توجه به محدودیت گوگل برای نمایش تبلیغات در سایت‌های فارسی‌زبان، تبلیغات در موتور جستجو در ایران بیشتر موردتوجه شرکت‌های ایرانی قرارگرفته است. گوگل ادورزر به شما این امکان را می‌دهد که  تبلیغات خود را به کاربرانی نشان دهید که به‌طور فعال در جستجوی کلمات کلیدی موردنظر خود هستند و یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به مخاطب هدف شما است. البته گوگل ادوردز می‌تواند کمی گران باشد، به‌خصوص اگر در یک صنعت بسیار رقابتی قرار داشته باشید. اما کسب‌وکاری که برنامه‌های تبلیغاتی خود را به‌خوبی طراحی و بهینه کرده باشد، ارزش تبلیغات و ارزش سرمایه‌گذاری را به‌خوبی درک خواهد کرد.

به‌طورکلی تبلیغات در گوگل به این صورت است که ابتدا شما اکانت گوگل ادوردز خود را شارژ می‌کنید و سپس کمپین‌های تبلیغاتی خود را ایجاد کرده و کلمات کلیدی تبلیغاتتان (کلماتی که با جستجوی آن‌ها تبلیغ شما نمایش داده می‌شود) را تعیین می‌کنید. هرگاه کاربری کلمات کلیدی مرتبط با تبلیغات شما را جستجو کند و تبلیغات شما شرایط لازم برای نمایش را کسب کند، تبلیغ شما برای او نمایش داده می‌شود. درصورتی‌که کاربر روی تبلیغ شما کلیک کند و وارد سایت شما شود، هزینه‌ای بابت کلیک صورت گرفته از اعتبار شما در گوگل ادوردز کم می‌شود.

گوگل چگونه تبلیغات را دسته‌بندی می‌کند؟

گوگل زمانی که در مورد جایگاه تبلیغ و مزایده تصمیم‌گیری می‌کند، فاکتورهایی در مورد مزایده (یا هزینه‌ای که برای هر کلمه در نظر گرفته‌اید) و تعداد افرادی که از طریق هر تبلیغ بر روی آن کلیک کرده‌اند را در نظر می‌گیرد. گوگل ادوردز به تبلیغات مؤثر اولویت بیشتری می‌دهد. اگر تبلیغ و مقصد آن به عبارت موردنظر مرتبط باشد، بازدیدکنندگان بیشتری از طریق پرداخت به ازای کلیک (تبلیغات گوگل) به سایت شما خواهند آمد و بازدیدکننده خوب می‌تواند به مشتری خوبی تبدیل شود.

گوگل ادز و اهمیت آن در تبلیغات

جالب است بدانید در هر ثانیه ۲٫۳ میلیون جستجو در گوگل انجام می‌شود که این رقم می‌تواند نشان از اهمیت اعمال یک تبلیغ در محیطی کاملاً به‌جا و درست باشد. برای کسب جایگاه مناسب در صفحات نتایج جستجوی گوگل دو راه وجود دارد؛ سئو و گوگل ادز. اقدامات سئو نتایج طولانی‌مدت دارند و هزینه زیادی بر شرکت تحمیل نمی‌کنند اما دستیابی به موقعیت مناسب از طریق سئو زمان‌بر است. در مقابل با تبلیغات در گوگل ادز می‌توان با پرداخت هزینه به ازای هر کلیک به‌سرعت به جایگاه مناسب در صفحات نتایج جستجوی گوگل قرار گرفت. آگهی‌های گوگل ادز شامل بیشتر زبان‌های زنده دنیا می‌شوند که زبان فارسی نیز از این قاعده مستثنا نیست. مزیت استفاده از این سرویس زمانی واضح می‌شود که کاربری در حال جست‌وجو و یافتن اطلاعات درباره کلمه‌ای باشد، در چنین موقعیتی نمایش تبلیغات می‌تواند ترافیک بسیار هدفمندی را جذب سایت شما کند.

آگهی در گوگل، کارساز و مؤثر

جالب است بدانید که بیش از ۵.۱ میلیون تجارت در سراسر جهان از این سرویس تبلیغاتی استفاده می‌کنند و هزینه‌های کلانی را صرف آگهی در گوگل می‌نمایند. بنابراین درصورتی‌که تبلیغات گوگل ادز شما به‌درستی تنظیم، راه‌اندازی و مدیریت شود در بیشتر کسب‌وکارها می‌تواند مفید و کارساز باشد. انتخاب کلمات کلیدی دقیق، تنظیم هزینه درست برای کلمات، تنظیمات صحیح برای هدف قرار دادن کاربران فعال، نوشتن تبلیغات جذاب و هدفمند، انتقال صحیح کاربران به صفحات سایت و درنهایت سیاست درست و هدفمند در سایت برای جذب علاقه‌مندان ازجمله مواردی هستند که می‌توانند تأثیر مستقیمی بر مفید واقع‌شدن تبلیغات ادوردز داشته باشند. متأسفانه برخی از افراد به دلیل اطلاعات کم، از ادورز به‌درستی استفاده نمی‌کنند و به این نتیجه می‌رسند که این نوع از تبلیغات صرفه اقتصادی چندانی ندارد اما توجه به استفاده از راهنمایی‌های یک مشاور تبلیغاتی ادوردز می‌تواند چنین نظراتی را کاملاً تغییر دهد.

هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز چقدر است؟

ایجاد اکانت گوگل ادوردز رایگان است و برای نمایش تبلیغات در گوگل هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید و تنها به ازای کلیک بر روی تبلیغات هزینه پرداخت می‌کنید. هزینه کلیک برای هر کلمه کلیدی (CPC) در کسب‌وکارهای مختلف، متفاوت است. درواقع این پیشنهادهای رقبای شماست که هزینه کلیک برای یک کلمه کلیدی را مشخص می‌کند. هرچقدر سود حاصل از جذب کاربری که آن کلمه را جستجو کرده است بالاتر باشد رقیب شما پیشنهاد بالاتری خواهد داد و شما هم برای اینکه در مزایده برنده شوید مجبور خواهید شد پیشنهادی بالاتر از رقیبتان دهید. معمولاً تبلیغات در بالا و پایین نتایج جستجوی طبیعی ظاهر خواهد شد. شما می‌توانید بر اساس مزایده خود، جایگاه تبلیغ را نیز مشخص کنید. تحقیقات انجام‌شده نشان می‌دهد که ۸۷ درصد از کاربران صفحات بعدی جستجو را بررسی نمی‌کنند. علاوه بر این هرچقدر تبلیغ شما جایگاه بالاتری داشته باشد بازدیدکنندگان بیشتری به خود جذب می‌کند و کاربران بیشتر از سایر تبلیغ‌ها بر روی آن کلیک می‌کنند.

گوگل ادز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

صاحبان هر نوع کسب‌وکاری، از بزرگ‌ترین شرکت‌ها تا کوچک‌ترین کسب‌وکارها می‌توانند از این امکان گوگل استفاده کنند. اما باید در نظر گرفت که بسته به رقابتی بودن کلیدواژه‌هایی که شما بر روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنید و اثرگذاری انتخاب کلمه در تبدیل فرد جست‌وجو کننده به مشتری، گوگل ادوردز ممکن است برای کسب‌وکارتان مؤثر باشد یا نباشد. برای بیشتر کسب‌وکارها، این سیستم تبلیغاتی بسیار مؤثر بوده است. در چنین فضایی شما باید سعی در انتخاب درست کلیدواژه‌ها کنید و کلمات مناسبی را برای تبلیغات خود استفاده کنید. با در نظر گرفتن چنین رهیافتی می‌توانید مطمئن باشید که نتایج خوبی به دست خواهید آورد.

پیشنهاد می‌کنیم از گوگل ادورز استفاده کنید، اگر:

  • اگر بر روی کلمه کلیدی موردنظرتان سئوی قوی ندارید و در لینک‌های اول صفحه اول گوگل نیستید، با پرداخت هزینه و استفاده از خدمات ادز می‌توانید در جایگاه اول گوگل باشید. (چنانچه سئوی قوی داشته باشید برای شما مؤثرتر خواهد بود)
  • زمانی که برای مدت محدودی جشنواره یا تخفیف خاصی دارید یا می‌خواهید به هر دلیلی در مدت‌زمان محدودی در گوگل به چشم بیایید، گوگل ادوردز برای شما مناسب است.
  • چنانچه به هر طریقی ورودی بیشتر کاربران فعال به سایت شما می‌تواند موجب بازگشت سرمایه شما شود.
  • اگر نیازمند افزایش ترافیک ورودی سایتتان برای مدت محدود هستید.

چگونه می‌توان در گوگل ادز تبلیغ کرد؟

متأسفانه دسترسی گوگل ادوردز برای کاربران ایرانی غیرمجاز است. بنابراین مستقیماً نمی‌توان به این ابزار دسترسی داشت و یا وجهی به‌حساب ادوردز برای راه‌اندازی کمپین پرداخت کرد. البته جایی برای نگرانی نیست چراکه شرکت‌هایی وجود دارند که با همکاری کمپانی‌هایی در خارج از کشور این امکان را فراهم می‌کنند. درواقع شرکت‌های واسطه پس از عقد قرارداد و دریافت وجه با واحد پولی کشورمان، اکانتی ایجاد می‌کنند و حساب را به واحد پولی دلار یا درهم شارژ می‌کنند سپس ایمیل و رمز عبور اکانت گوگل ادوردز را در اختیار شما می‌گذارند.

 سخن پایانی

اول و مهم‌ترین مسئله که باید در نظر بگیرید این است که از هیجان‌زدگی بپرهیزید و بودجه معینی را در ابتدا برای این کار سرمایه‌گذاری کنید. این بودجه حتی می‌تواند به مقدار کمی مانند ۲۰۰ لیر  یا حتی کمتر باشد. دلیل این پیشنهاد نیز این است که تا شما بازخورد را در کسب‌وکار خود مشاهده نکنید (نه‌تنها در این نوع از آگهی، بلکه در تمام روش‌های پخش آگهی) به آن اعتماد کامل نمی‌کنید.

نکته قابل‌ذکر دیگر این است که صبر را سرلوحه کار خود قرار دهید. می‌توان گفت مهم‌ترین قسمت در پخش آگهی در گوگل، صبر است. اکثر افرادی که در آگهی گوگل ضرر می‌کنند به خاطر این است که خیلی زود ناامید می‌شوند (یا حتی اینکه مقدار زیادی پول را در مدت کوتاهی خرج می‌کنند). کمی صبور باشید زیرا این روش به زمان احتیاج دارد. امیدوارم این مقاله کمک شایانی در راستای بهتر و موثر کردن کسب و کار شما بوده باشد.

بانک اطلاعات ساختمان

بانک اطلاعات ساختمان پرشین سازه با جمع‌آوری حدود ۲۲۵۰۰ پروژه و ارائه اطلاعات دقیق و به‌روز ساختمان‌های در حال ساخت، اولین و جامع‌ترین بانک اطلاعات ساختمانی در سطح تهران و حومه‌ی تهران می‌باشد. این اطلاعات شامل شماره تماس سازنده، مرحله کار، آدرس پروژه، تصویر پروژه، تعداد طبقات و واحدها، متراژ، نقشه گوگل‌مپ و ... می‌باشد. اطلاعات به‌صورت مداوم آپدیت شده و روزانه ۵۰ مورد پروژه جدید به این تعداد اضافه می‌گردد. برای به‌روزرسانی صحیح‌تر پروژه‌ها، ماهانه یک تصویر جدید از پروژه بارگذاری شده تا مرحله‌ی دقیق پروژه مشخص‌شده و با به‌کارگیری جزئیات دقیق و کامل پروژه فرآیند بازاریابی به‌راحتی انجام گیرد.

بانک اطلاعات ساختمان پرشین سازه
سازه افزار
سازه افزار
یکی از پربازدیدترین و نام آشناترین سایت‌های نیازمندی صنعت ساختمان در بین سازندگان و مصرف‌کنندگان

بیشتر بدانید

سازه ادز
سازه ادز
بستری مناسب برای بهتر و بیشتر دیده‌شدن کسب‌و‌کار شما در موتورهای جستجو و شبکه‌‌های اجتماعی
بیشتر بدانید
پنل ارسال پیامک
پنل ارسال پیامک
امکان ارسال پیامک‌های تبلیغاتی هدفمند به بازارهدف به‌همراه قابلیت برگشت اعتبار پیامک‌های ناموفق
بیشتر بدانید
پروژه های بازاریابی شده
پروژه های بازاریابی شده
استخراج روزانه‌ی درخواست خرید سازندگان به‌منظور صرفه‌جویی در وقت و انرژی شما
بیشتر بدانید
دوره آموزش بازاریابی
دوره آموزش بازاریابی
دوره‌های رایگان آموزش فروش و بازاریابی برای افزایش شناخت‌بازار، آنالیز‌ رقبا و تکنیک‌های موثر فروش
بیشتر بدانید
CRM
CRM
امکان ثبت مذاکرات با سازندگان به صورت به صورت زماندار به همراه هشدار پیامکی و آنلاین
بیشتر بدانید
طراحی سایت
طراحی سایت
ارائه خدمات طراحی سایت شرکتی، فروشگاهی، خبری، خدماتی و ...
بیشتر بدانید
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی
ارائه خدمات شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام، لینکدین، تلگرام و ...
بیشتر بدانید
گوگل ادز
گوگل ادز
ارائه خدمات تبلیغات آنلاین در سطح موتور جستجوی گوگل، یوتیوب و ...
بیشتر بدانید
سئو
سئو
ارائه خدمات تخصصی سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو
بیشتر بدانید
سابقه کاری۱۷
پرسنل۴۲
مشتری فعال۲۰۰۰+
پروژه فعال۲۵۰۰۰+