ساخت خانه با تری دی پنل + قیمت و نکات مهم

ساخت خانه با تری دی پنل

زندگی در دنیای مدرن امروزی باعث شده همه چیزهایی که در اطرافمان وجود دارند، دستخوش تغییرات زیادی شوند. این تغییرات در صنعت ساختمان سازی هم به وضوح قابل مشاهده هستند. در حال حاضر به جای استفاده از آجر، بلوک و مصالح قدیمی، از مصالح مدرنی مثل تری دی پنل استفاده می شود.

در واقع ساخت خانه با تری دی پنل، بسیار ساده تر و سریع تر از گذشته شده و راهی آسان و مقرون به صرفه برای ایجاد سازه های مدرن و جذاب به شمار می رود. در ادامه اطلاعات بیشتری در این خصوص به شما ارائه خواهیم داد.

آشنایی کلی با تری دی پنل

همانطور که اشاره کردیم، تری دی پنل نوعی دیوار پیش ساخته به شمار می رود که از یونولیت ساخته می شود. در واقع هسته این سازه را یونولیت تشکیل داده و دو لایه شبکه فلزی هم برای استحکام بیشتر، در ساخت آن به کار می رود. این محصول انواع مختلفی دارد که هرکدام برای بخش های خاصی از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله رایج ترین انواع این محصول، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تری دی پنل باربر
 • تری دی پنل غیر باربر
 • تری دی پنل سقفی
 • تری دی پنل دکوراتیو
 • تری دی پنل متال فوم

هر کدام از این دیوارهای پیش ساخته، بسته به ویژگی های خاص خود با قیمت متنوعی عرضه می شوند. از همین رو شما باید برای اطلاع از لیست قیمت تری دی پانل، به مراکز فروش معتبر این محصولات سری بزنید.

اجرای تری دی پانل

مزایای ساخت خانه با تری دی پنل

تری دی پانل ها نسبت به مصالح قدیمی از مزایا و برتری های خاصی برخوردارند. همین موضوع باعث شده بسیاری از پیمانکاران برای ساخت خانه، به سراغ این محصولات بروند. برخی از مزایای مهم ساخت خانه با تری دی پنل ها عبارتند از:

 • اجرای سریع و راحت
 • صرفه جویی در هزینه ها
 • نیاز به مصالح کمتر
 • حمل و نقل آسان و وزن سبک
 • عدم تولید ضایعات و پرتی
 • عایق بودن در برابر رطوبت و حرارت
 • عایق بودن در برابر سروصدا
 • استحکام کافی
 • طول عمر کافی

نحوه ساخت خانه با تری دی پانل

برای ساخت خانه با تری دی پنل نیازی به سازه های بتنی و فلزی ندارید و همانطور که گفتیم، اجرای تری دی پانل بسیار سریع و راحت خواهد بود. مراحل انجام این کار به صورت زیر است:

 1. قبل از هرچیزی باید نقشه خانه مورد نظر طراحی شده و با توجه به آن، بستر سازی اولیه انجام شود. این کار باعث یکسان شدن سطح زیر کار می شود.
 2. حالا آرماتور بندی و قالب بندی اولیه انجام می گیرد تا فونداسیون اولیه خانه آماده شود.
 3. در این مرحله، نوبت به اجرای پنل ها می رسد. این دیوارهای پیش ساخته مطابق با نقشه ساختمان، در جای مشخص شده قرار گرفته و با استفاده از سیم مفتول به هم وصل می شوند.
 4. در این مرحله باید بازشوها در دیوارهای پیش ساخته اجرا شود تا امکان نصب درب و پنجره وجود داشته باشد. این مرحله قبل از نصب دیوارها هم امکان پذیر است.
 5. حالا باید پنل های سقفی را هم به پنل های دیواری متصل کرد. این کار با مفتول فولادی و آرماتور انجام می شود.
 6. بعد از اینکه چهارچوب خانه آماده شد، باید عملیات شمع بندی را انجام داد. این عملیات برای افزایش استحکام سازه انجام می گیرد.
 7. الا باید تاسیسات برقی و مکانیکی را در ساختمان اجرا کرد. این تاسیسات باید با دقت از دیوارها عبور داده شوند.
 8. در نهایت هم بتن با فشار و سرعت زیادی به دیوارها پاشیده می شود و بلافاصله، سطح آن صاف خواهد شد.

تولید کننده تری دی پانل

نکات مهم در خرید و سفارش تری دی پنل

اگر قصد ساخت خانه با تری دی پنل را دارید، مهم است که برای خرید و سفارش این محصول به مراکز معتبر و با سابقه مراجعه کنید. با انتخاب یک تولید کننده تری دی پانل قابل اعتماد، می توانید از کیفیت پانل های خریداری شده مطمئن باشید و خیالتان راحت شود که خانه ساخته شده، از استحکام و مقاومت خوبی برخوردار خواهد بود.

موضوع قیمت و هزینه هم همواره جزو مهمترین مواردی است که برای همه خریداران اهمیت دارد. فروشندگانی که به مشتریان خود اهمیت دهند و برایشان ارزش قائل باشند، این محصول را با قیمت مناسبی به آن ها عرضه خواهند کرد. اما هرگز کیفیت را فدای قیمت نکنید و قبل از هرچیزی، به کیفیت تری دی پنل ها توجه داشته باشید.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم شما را با نحوه ساخت خانه با تری دی پنل و مزایای این کار آشنا کنیم. همانطور که متوجه شدید، تری دی پنل ها جایگزین مناسب و مقرون به صرفه ای برای مصالح قدیمی هستند. از همین رو شما می توانید با کمک این سازه ها، خانه هایی لوکس و مدرن با صرف هزینه کمتر بسازید.

دیدگاه ها غیرفعال است