قیمت ورق روغنی

قیمت ورق روغنی از تمامی برندها و کارخانجات تولید کننده ورق روغنی در لیست قیمت لحظه ای ورق روغنی قابل مشاهده می باشد.

قیمت لحظه ای مصالح و آهن آلات ساختمانی

قیمت ورق روغنی | قیمت روز ورق روغنی | لیست قیمت ورق روغنی

فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت ورق روغنی

ورق روغنی در فرایند نورد سرد تولید می‌شود و به دلیل کیفیت سطح و شفافیت و صاف و صیقلی بودن، در سطح خارجی محصولات صنعتی و ساختمانی استفاده می‌شود.

در صنایع ساختمان‌سازی از مصالح متفاوت و متنوعی استفاده می‌شود که ورق‌های فولادی یکی از مهم‌ترین آن‌ها است که در ساخت تجهیزات ساختمانی، فونداسیون، اسکلت و …به کار می‌رود. ورق روغنی در سازه‌های در و پنجره و نرده‌ها، کابینت سازی، پروفیل‌های ساختمانی، تزئینات و دکوراسیون داخلی، ساخت لوازم خانه و آشپزخانه مانند اجاق‌گاز و … کاربرد دارد.

قیمت ورق روغنی که جزو ورق‌های بااهمیت در بازار است به‌صورت روزانه توسط کارخانه‌های تولیدی داخلی و یا شرکت‌های واردکننده اعلام می‌شود و به همین دلیل برای اطلاع از قیمت‌ها باید که قیمت لحظه‌ای آن را به‌صورت آنلاین و یا مراجعه حضوری و یا تلفنی بررسی کرد.

انواع ورق فولادی در بازار

ورق‌های فولادی باتوجه‌به کاربرد آن‌ها در انواع مختلفی در کارخانه‌های فولاد در سرتاسر جهان تولید می‌شوند. روش تولید تفاوت اصلی این ورق‌ها است و برخی به‌عنوان ماده اولیه برخی دیگر به کار گرفته می‌شوند. ورق‌های فولادی شامل انواع زیر است:

 • ورق تین پلیت یا ورق‌های قلع اندود شده
 • ورق‌های اسید شویی شده
 • ورق‌های سرد یا ورق روغنی
 • ورق‌های گرم یا ورق سیاه
 • ورق رنگی
 • ورق گالوانیزه یا ورق سفید

ورق‌های تین پلیت مقاوم در محیط‌های مرطوب

ورق‌های تین پلیت یا قلع اندود شده شباهت بسیار زیادی به ورق‌های گالوانیزه دارند چراکه جنس ماده اولیه در هر دو فولاد است با این تفاوت که ورق‌های گالوانیزه پوششی از روی دارند، اما ورق‌های تین پلیت با فلز قلع پوشیده شده است. وجود پوشش قلع بر روی ورق فولادی باعث می‌شود زمان فرسودگی محصول تغییر کند و حالت ضد اکسید شدن به خود بگیرد و همین موضوع ورق قلع اندود را تبدیل به محصولی مناسب برای محیط‌های مرطوب و در معرض آب و باران خواهد کرد.

ورق‌های قلع اندود در صنایعی همچون صنعت کنسروسازی، خودروسازی، ساخت لوازم خانه و آشپزخانه، تجهیزات برقی و در صنعت ساختمان‌سازی مثل نرده‌ها، سقف و پوشش برخی اماکن مورداستفاده قرار می‌گیرد.

ورق اسید شویی شده شفاف و صیقلی همچون ورق روغنی

ورق‌های اسید شویی شده یکی از انواع ورق‌هایی است که در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد و از ورق سیاه تهیه می‌شود. می‌تواند گفت فرایند تولید ورق اسید شویی شده در برخی مراحل شباهت بسیاری به ورق سرد دارد. ورق اسید شویی شده کاربرد مورد استقبالی در صنایعی دارد که ظاهر کار برایشان بسیار بااهمیت است. صنایعی همچون خودروسازی، ساختمان‌سازی و… .

ورق سیاه ماده اولیه برای تولید ورق‌های اسید شویی شده است. در فرایند تولید، ابتدا سطح ورق سیاه اسید شویی می‌شود و بخشی از چربی‌ها و ناخالصی‌ها با این کار از بین می‌رود. این کار باعث شفاف‌تر شدن ورق می‌شود تا جایی که محصول نهایی تا حد بسیار زیادی به ورق سرد شباهت پیدا می‌کند.

ورق‌های اسید شویی شده به‌صورت معمول باضخامت ۱.۵ تا ۶ میلی‌متر تولید می‌شوند.

ورق سیاه بارنگی مات و کدر

ورق سیاه در فرایند نورد گرم تولید می‌شود. دلیل استفاده از نام ورق سیاه برای این محصول به دلیل آن است که در پروسه تولید به دلیل ذوب انجام‌شده ورق فولادی کدر می‌شود و به همین علت اصطلاحاً ورق سیاه نامیده می‌شود.

روش تولید به این شکل است که تختال تولیدشده را تحت دمای بسیار بالا قرار می‌دهند و در پی این کار، یک‌لایه اکسیدی بر روی ورق شکل می‌گیرد. سپس این لایه شسته می‌شود و همین کار شست‌وشو دمای سطح تختال را کاهش می‌دهد. بعدازاین مرحله ورق وارد فاز نورد خشن خواهد شد و پروسه عبور از میان غلتک‌ها انجام می‌شود تا درنهایت به‌اندازه دلخواه برسد.

همین فرایند باعث می‌شود که ضخامت تختال از ۱۵ تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کند. نورد خشن ۲ تا ۳ قفسه دارد که پس‌ازآن محصول وارد آخرین مرحله نورد شده و درنهایت تبدیل به ورق سیاه می‌شود.

انواع استاندارد ورق روغنی

ورق روغنی در بازار ایران به‌طورمعمول با استانداردهای ST14 و ST12 و ST13 نام‌گذاری و تولید می‌شود که از کشیدگی یا همان مقاومت کششی متفاوتی برخوردار است. کشیدگی این ورق‌ها معمولاً بین ۱۲ تا ۲۸ است.

ورق‌های فولادی نورد سرد یا همان ورق‌های ST14 و ST12 و ST13، دارای کاربردهای کششی است که این کاربردها شامل انواع ورق‌های سرد می‌شود ضمن این‌که قیمت ورق روغنی در انواع مختلف متفاوت است.

ورق‌های ST12 ورق‌هایی هستند که از کیفیت معمولی‌تری برخوردارند. سطح آن‌ها کاملاً صاف است و ترک و خوردگی ندارد و برای کاربردهایی همچون پوشش دهی و همچنین شکل‌دهی مورداستفاده قرار می‌گیرند. این‌که هر دو سمت این ورق همسان و یک‌شکل است و خاصیتی مشابه دارد نیز یکی دیگر از خصوصیات ورق‌های استاندار ST12 است. این ورق در بازار و صنایع مختلف با همان عنوان ورق روغنی معمولی نامیده می‌شود و قابلیت جوش دادن دارد.

ورق ST14 نوعی دیگر از ورق‌های روغنی استاندارد باقابلیت کشسانی بالا است. پروسه تولید این نوع ورق بدین شکل است که در فرایند تولید، توسط فلز آلومینیوم اکسیژن زدایی می‌شود و از سطح صاف و صیقلی‌تری نسبت به ورق ST12 برخوردار است. این‌که مقدار صافی سطح این دسته از ورق‌های روغنی در چه حدی باشد، بستگی به سفارش مشتری دارد.

ورق ST13 نیز یکی دیگر ورق‌های استاندارد روغنی در بازار است که خواص آن چیزی مابین ST12 و ST14 است. از خاصیت کشسانی متوسطی برخوردار است و بیشتر در مواردی کاربرد دارد که نیاز به شکل‌دهی بیشتری وجود دارد.

علاوه بر سه ورق ذکرشده در بالا ورق روغنی دیگری نیز در بازار موجود است که اصطلاحاً به آن ورق EK2 می‌گویند. این ورق با خاصیت لعاب پذیری تولید می‌شود و به همین دلیل می‌تواند تنوع رنگی بالایی داشته باشد و کاربرد بیشتر آن در تولید محصولات آشپزخانه همچون اجاق‌گاز است.

ورق‌های فولادی برای تبدیل‌شدن به ورق روغنی پس از این‌که تحت نورد سرد قرار گرفتند، با روغن پوشیده می‌شوند البته می‌توان در زمان استفاده به‌راحتی و با موارد قلیایی روغن را از روی آن‌ها با شستشو پاک کرد.

ST مخفف یک کلمه آلمانی

استانداردها در ورق‌های روغنی بخشی از DIN آلمان است. نام استاندارد به‌طورکلی از ترکیبی از یک علامت و یک عدد تشکیل‌شده است، مانند ورق‌های ST14 و ورق‌های ST12

ST از کلمه Stahl در آلمانی گرفته‌شده که به معنی فولاد است.

عدد استفاده‌شده در استانداردهای ورق روغنی نیز به معنای حداقل مقاومت کششی ورق است.

نورد یا پروسه کار پلاستیک بر فلز

نورد چیست؟ پروسه کار پلاستیک که بر روی یک قطعه فلزی در میان دو غلتک که مشغول چرخیدن است، نورد نام دارد. نورد انواع مختلفی دارد و به روش‌های متفاوتی صورت می‌گیرد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

 • جهت نورد که شامل نورد طولی و عرضی و همچنین نورد پیچی است.
 • نوع حرکت غلتک‌های نورد که به‌صورت تداومی است یا رفت و برگشتی
 • محصولی که نورد شده به شکل شمش، ورق و یا مقاطع ساختمانی است
 • نورد گرم و یا سرد

و اما تفاوت نورد طولی با عرضی در نوع محورهای غلتک است. اگر غلتک به شکل موازی باشد و سرعت چرخش یکنواختی داشته باشد و محصول همگن باشد و فقط با نیروی حاصل از غلتک‌ها کار کند و همچنین غلتک‌ها خلاف جهت هم بچرخند، نورد طولی خواهد بود. همچنین این‌که محصول تولیدشده تبدیل به ورق، شمش و یا مقاطع ساختمانی می‌شود بستگی به این دارد که غلتک کار صورت گرفته صاف و یا فرمی انجام‌شده است.

اگر پروسه شکل‌دهی به محصول در دما و حرارت زیاد انجام شود، به آن فرایند نورد گرم یا کار گرم می‌گویند درواقع باید گفت که کار گرم به دمای بالایی نیازمند است. درنهایت باید گفت که باتوجه‌به این‌که فرایند نورد یک پروسه سرد کار و یا گرم کار باشد، نورد سرد یا نورد گرم نامیده می‌شود.

پروسه سرد کاری نسبت به فرایند گرم کاری دارای مزیت‌هایی است. اول این‌که نیازی به گرمادهی ندارد و در آن کنترل سایز و اندازه باتوجه‌به توقع نهایی از محصول فوق‌العاده و دقیق است درنتیجه کیفیت نهایی محصول بالاتر خواهد بود. محصولات سرد کاری این قابلیت رادارند که مجدداً تکثیر شوند و از استحکام بالاتری و سطح صیقلی‌تری نیز برخوردار هستند.

پس از بررسی مزایای فرایند سرد کاری بهتر است برخی از معایب آن را نیز زیر نظر داشته باشیم. در فرایند سرد کاری نیروی بیشتری برای تغییر شکل نیاز است. این دسته از محصولات کمتر از محصولات تولیدی گرم کاری می‌توانند تحت چکش‌کاری قرار بگیرند. ضمن اینکه روند تولید آن‌ها به تجهیزات محکم‌تر و سنگین‌تری نیاز دارد. سطح این فلزات باید کاملاً تمیز و عاری از ضایعات باشد و از همه مهم‌تر این امکان وجود دارد که پسماندهای ناخوشایند و ناسازگار با محیط‌زیست تولید کنند.

کارخانه‌های تولیدکننده ورق روغنی در ایران و جهان

هفت الماس، ورق Oboe، ورق فولادی روغنی مبارکه، ورق فولاد غرب آسیا، ورق MMK روسیه، ورق نفت قزاقستان، ورق روغنی چین، ورق روغنی هند و ورق‌های روغنی تولیدشده توسط کشورها و سایر کارخانه‌ها روزانه در سرتاسر جهان به فروش می‌رسند و نیاز بازار را تأمین می‌کنند. همین شرکت‌ها با تولیدات انبوه، قیمت ورق روغنی را به‌صورت لحظه‌ای اعلام می‌کنند. در ادامه به‌صورت مختصر در خصوص برخی از این کارخانه‌ها توضیحاتی ارائه‌شده است.

 • فولاد مبارکه اصفهان: این کارخانه را می‌توان بزرگ‌ترین کارخانه خصوصی تولید فولاد در ایران دانست که علاوه بر سایر محصولات، انواع ورق‌های روغنی در ضخامت ۰.۱۸ تا ۱۶ میلی‌متر و ورق‌های سیاه و رنگی را تولید می‌کند.
 • ورق سرد گیلان: کارخانه ورق سرد گیلان یکی دیگر از تولیدکنندگان داخلی ورق‌های سرد و روغنی است که سالانه در حدود ۵۰۰ هزار تن ورق نورد سرد تولید می‌کند و بخش زیادی از نیاز بازار داخلی توسط این کارخانه مرتفع می‌شود.
 • آرسلور میتال: این کارخانه به‌عنوان بزرگ‌ترین کارخانه تولید فولاد در دنیا شناخته می‌شود و در شهر لوکزامبورگ واقع‌شده است. کارخانه مذکور نیاز صنعت خودروسازی را در اروپا و آمریکا با تولیدات انبوه خود فراهم می‌کند.
 • بائواستیل: این کارخانه چینی حدود ۶۵ میلیون تن تولید سالانه دارد و همین موضوع باعث شد که در سال ۲۰۱۷ رتبه دوم بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد در جهان را به خود اختصاص دهد. این کارخانه علاوه بر تولید محصولات فولادی، کابل برق نیز تولید می‌کند.
 • شاگانگ: این شرکت یکی دیگر از کارخانه‌های چینی تولید فولاد است. فولاد ضدزنگ، میلگرد، تیرآهن، ورق‌های روغنی و … محصولاتی است که در این کارخانه تولید می‌شود و سالیانه حدود ۱۰ میلیون تن ظرفیت تولید دارد. این میزان تولید کارخانه مذکور را به هفتمین تولیدکننده فولاد و آهن جهان تبدیل کرده است.
 • پوسکو: شرکت مذکور یک شرکت کره‌ای است که در شهر پوهانگ کشور کره جنوبی واقع‌شده است. کارخانه پوسکو فولاد ضدزنگ، محصولات استیل، کابل برق و ورق‌های روغنی تولید می‌کند.

کارایی بیشتر ورق روغنی نسبت به ورق کاملاً سخت

پس از نورد گرم، سطح ورق دارای اکسید و ناخالصی است و ابعاد آن به‌اندازه کافی دقیق نیست.

با نورد سطح در دمای محیط، ورق دارای سطح بالا، تحمل ابعاد بالاتر و مقاومت بالاتر است. به محصول این فرایند، نورد سرد گفته می‌شود که در دو نسخه آنیل و کاملاً سخت در بازار موجود است.

ورق آنیل شده در پایان فرایند ساخت، برای محافظت از سطح ورق و جلوگیری از زنگ‌زدگی مجدد آن استفاده می‌شود و برای تسهیل فرایندهای تولید بعدی، مقداری روغن روی سطح ورق پاشیده می‌شود. به همین دلیل است که این نوع ورق در بازار ایران با عنوان ورق روغنی نیز رایج است و معمولاً از دوام و کارایی بیشتری نسبت به ورق کامل سخت برخوردار است.

از ورق سخت کامل در برخی موارد استفاده می‌شود. عملکرد آن بیشتر به‌عنوان ماده ورودی برای خطوط گالوانیزه کارایی دارد. ورق‌های روغنی ممکن است هم در کویل و هم در ورق‌های موجود در بازار مورداستفاده قرار بگیرند و بسته به کاربرد نهایی، مقاومت و کشش سیم‌پیچ تعیین می‌شود.

توجه به این نکته ضروری است که قیمت محصول، کاملاً به خواص آن محصول بستگی دارد. ابعاد و اندازه، ضخامت، کیفیت و… در تعیین قیمت ورق‌های فولادی و قیمت ورق روغنی نقش مستقیمی دارد، پس قبل از خرید حتماً به ویژگی موردنیاز خود دقت کنید و محصولی مناسب با کارایی که به آن نیاز دارید تهیه کنید.

ورق‌های روغنی اساس تولید ورق‌های سفید گالوانیزه

یکی از دلایل نام‌گذاری این ورق‌ها شکل ظاهری آن است. این نوع ورق، با فناوری نورد سرد ساخته می‌شود و نوعی ورق سرد محسوب می‌شود. روند کار بدین‌صورت است که ورق‌ها با غلتیدن از ضخامت زیاد به ضخامت کم تبدیل می‌شوند. سطح آهن یا فولاد باید پیش از گالوانیزه یا همان روی‌اندود شدن، کاملاً تمیز شوند. تمیز بودن سطح باعث می‌شود فرایند واکنش شیمیایی فولاد یا آهن باروی به‌درستی و به‌خوبی انجام شود.

معمولاً وقتی فرایند روی کاری و سایر مراحل درروند تولید انجام می‌شود مقداری روغن و چربی به سطح فلز می‌چسبد. به دنبال آن باید چربی‌ها تمیز شوند که این موضوع به روش چربی زدایی با بخار، امولسیون و یا حلال انجام می‌شود. پس از تمیزکاری با یکی از روش‌های فوق، قطعه مربوطه را اسید شویی می‌کنند تا سایر ناخالصی‌های سطحی نیز از بین بروند. برای انجام این کار، از محلول اسیدکلریدریک یا اسیدسولفوریک استفاده می‌شود.

اگر ورق‌ها پیش از گالوانیزه شدن به‌خوبی آماده نشوند، به‌طوری‌که آهن بتواند به‌راحتی با مذاب روی واکنش دهد محصول باکیفیتی تولید نخواهد شد. آماده‌سازی نامناسب سطح معمولاً مهم‌ترین عامل نقص‌های موجود در برخی قطعات گالوانیزه است.

ورق‌های نورد سرد یا ورق‌های روغنی اساس تولید ورق‌های سفید گالوانیزه هستند. همچنین، ورق روکش‌دار گالوانیزه (ورق‌های رنگی) از ورق‌های گالوانیزه تولید می‌شوند.

ورق روغنی باکیفیتی به‌مراتب بالاتر از ورق سیاه

بسیاری از مصرف‌کنندگان پیش از خرید، نمی‌دانند که بین ورق سیاه و ورق روغنی کدام را باید انتخاب کنند. شاید تصور کنید که این دو محصول فقط درروش تولید باهم تفاوت دارند، اما مسئله این است که باید گفت محصول تولیدشده با نورد گرم هرگز ازلحاظ کیفیت قابل‌مقایسه با ورق‌های تولیدی نورد سرد نیست و محصولات تولیدی نورد سرد به‌مراتب باکیفیت‌تر است.

ورق‌هایی که با نورد گرم تهیه می‌شوند، نیازی به دوباره گرم شدن ندارند و سریعاً به مرحله تولید می‌رسند و پس از تولید و به‌محض کاهش دما دچار کاهش حجم خواهند شد. با بررسی این موضوع می‎توان به این نتیجه رسید که ورق‌های روغنی اندازه و شکل بهتری نسبت به ورق‌های سیاه دارند.

پروسه نورد گرم به‌گونه‌ای است که مواد اولیه مثل شمش از چندین قفسه عبور می‌کنند و با توجه به این‌که قرار است تبدیل به چه محصولی بشوند، طی فرایندی مشخص به میلگرد، مفتول، ورق و … تبدیل می‌شوند. درنورد سرد اما محصول تولیدشده درنورد گرم به‌عنوان ماده اولیه به کار گرفته‌شده و پس از طی پروسه تولید تبدیل به فویل، ورق، تسمه و … می‌شود. تفاوت این محصولات در سطح کیفی آن‌ها است و محصولاتی که در فرایند نورد سرد تولید می‌شوند از استحکام و دقت بالاتری برخوردار هستند.

این محصولات ابعاد مشخص، قابل‌کنترل و سطحی به‌مراتب صاف‌تر و صیقلی‌تر دارند. میزان دقتی که درزمینهٔ کنترل ابعاد و اندازه‌ها در پروسه نورد سرد انجام می‌شود بسیار بیشتر از نورد گرم است.

ورق سیاه یا ورق روغنی؟!

ورقی که از نورد گرم حاصل می‌شود یا همان ورق سیاه اندازه چندان مشخصی ندارد و به عبارتی می‌توان گفت دقت سایز و ابعادش زیاد بالا نیست و همچنین سطحی تقریباً زبر و غیر صیقلی دارد. ضخامت ورق سیاه معمولاً از ۲۵ میلی‌متر تا حدود ۶ میلی‌متر کم می‌شود. اگر محصول تولیدی باضخامت کم یعنی همان ۶ میلی‌متر باشد به چرخش حول محور ورق را شکل می‌دهد و این‌ها همان مواد اولیه درنورد سرد خواهند بود. درنورد سرد که فرایند تولید ورق روغنی است، ورق‌ها صیقلی‌تر و تغییرات ابعاد کمتر و به‌مراتب نازک‌تر خواهند بود.

به‌عنوان‌مثال فویل‌های آلومینیوم در این فرایند باضخامتی حدود ۸ میکرومتر تولید می‌شوند و همچنین ورق‌های فولادی تولیدی حدود ۲۰۰ میکرومتر هستند. برای کم کردن ضخامت آلومینیم به‌طورمعمول از یک قفسه و برای فولاد از چندین قفسه استفاده می‌شود.

ورق روغنی یا گالوانیزه؟!

ورق‌های روغنی و گالوانیزه شباهت‌های ظاهری جالبی باهم دارند. به‌عنوان‌مثال هر دو آن‌ها از سطحی صاف و یکدست و تقریباً صیقلی برخوردار هستند اما این موضوع دلیلی بر این مسئله نیست که این دو محصول تفاوتی با یکدیگر نداشته باشند. مهم‌ترین تفاوت این دو محصول در نحوه تولید است. ورق روغنی در پروسه تولید از ورق سیاه در فرایند نورد سرد تهیه می‌شود، اما ورق گالوانیزه با آبکاری توسط فلز روی ذوب‌شده تولید می‌شود.

این آبکاری برای بالا بردن مقاومت محصول در برابر رطوبت انجام می‌شود و همین موضوع یعنی میزان مقاومت در برابر رطوبت یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بین ورق روغنی و ورق گالوانیزه است. وجود فلز روی در ورق گالوانیزه باعث می‌شود که این محصول مقاومتی بسیار بالاتر از ورق روغنی در برابر نم و رطوبت داشته باشد.

قیمت ورق روغنی و فاکتورهای تأثیرگذار در آن

قیمت ورق روغنی یا همان ورق‌های سرد و یا ورق گالوانیزه در مقایسه با ورق سیاه بسیار بیشتر است و در برخی مواقع به دو برابر قیمت نیز می‌رسد. علت اصلی این تفاوت قیمت در نحوه تولید است چراکه ورق‌های روغنی برای تولید، فرایند سخت‌تر و پیچیده‌تری را نسبت به ورق‌های سیاه طی می‌کنند و این موضوع در قیمت ورق‌های روغنی تأثیرگذار است.

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها که به هنگام خرید موردتوجه مشتری قرار می‌گیرد قیمت هر محصول است، اگرچه باید به این موضوع تأکید داشته باشیم که قطعاً کیفیت در انتخاب محصول بااهمیت‌ترین برگ خرید است. در همین راستا قیمت ورق روغنی هم به عواملی همچون مواد اولیه، کارخانه تولیدکننده و … بستگی دارد چراکه مواد اولیه تأثیر مستقیمی بر کیفیت محصول و به دنبال آن قیمت تمام‌شده خواهد داشت.

ازآنجاکه کارخانه‌های متفاوتی در داخل و خارج کشور به تولید ورق‌های روغنی مشغول هستند، قیمت لحظه‌ای که توسط این کارخانه‌ها اعلام می‌شود با توجه به نرخ ارز و قیمت مواد اولیه و … متفاوت است. به‌عنوان‌مثال در برخی مواقع کارخانه فولاد مبارکه قیمت ورق‌های روغنی را بیشتر از کارخانه هفت الماس اعلام می‌کند و بعضی روزها این موضوع برعکس است. پس توجه داشته باشید که حتماً قیمت‌ها را در لحظه برآورد کرده و سپس اقدام به خرید کنید.

دو نوع ورق روغنی و ورق سیاه در صنایع مختلف کاربردهای متفاوتی دارند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.
 • استفاده از ورق سیاه در محصولات بزرگ

استفاده از ورق سیاه که در فرایند نورد گرم تولید می‌شود، در محصولاتی که اندازه‌های بزرگ دارند کاربرد دارد محصولاتی که ابعاد بزرگی دارند، معمولاً شکل متفاوتی دارند و ماده اولیه نورد گرم برای این محصولات مناسب‌تر است همچنین ورق‌های تولیدی نورد گرم جزو مواد اولیه تهیه ورق سرد نیز به شمار می‌آیند.

 • استفاده از ورق روغنی برای محصولات کوچک‌تر

ورق‌های روغنی و به‌طورکلی ورق‌هایی که در فرایند نورد سرد تولید می‌شوند، عمدتاً در ساخت و تهیه محصولات کوچک‌تر کاربرد دارند. محصولات کوچکی که نیاز دارند بادوام‌تر و درعین‌حال انعطاف‌پذیر باشند. ساختمان‌سازی، تولید لوازم‌خانگی، مبلمان و میز و صندلی، خودروسازی و… صنایعی هستند که بیش‌تر از ورق‌های گالوانیزه و روغنی در فرایند تولیدشان استفاده می‌کنند.

ورق‌های فولادی بنا بر استفاده و کارایی آن‌ها در صنعت در انواع مختلفی تولید می‌شوند و کاربردهای مختلفی در صنایع مختلف و ساخت‌وساز دارند و تفاوت آن‌ها در شکل ظاهری و نوع و ساختار تولید آن‌ها است. قیمت ارز که به‌صورت لحظه‌ای در حال تغییر است تأثیر مستقیمی در قیمت ورق روغنی و سایر ورق‌های فولادی دارد. به همین دلیل است که پیش از اقدام به خرید باید از قیمت لحظه‌ای آن‌ها مطلع شد و سپس برای خرید اقدام کرد.
قیمت محصولات با توجه به نوع و ساختار و خصوصیات ذاتی محصول تعیین می‌شود و ابعاد، سایز، ضخامت، برند تولیدکننده و سایر خصوصیات ورق می‌تواند در قیمت‌گذاری تأثیر مستقیم داشته باشد.

مزایا و معایب ورق‌های سرد و گرم

ورق‌های سرد و گرم بنا به کاربردهایشان، هرکدام مزیت‌ها و البته نقص‌هایی دارند. همان‌طور که پیش‌ازاین نیز به آن اشاره شد، ورق‌های سرد که ورق روغنی نیز در این دسته قرار دارد، اندازه، سایز و به‌صورت کلی ابعاد دقیق‌تر و کامل‌تری دارد و آن‌هم به دلیل نورد سرد است که تولید دقیق‌تری را در خروجی کار تحویل می‌دهد. باوجود این‌که ورق‌های سرد ابعاد مشخص‌تری دارند اما به شکل‌های محدودتری تولید می‌شوند.

ورق‌های روغنی و گالوانیزه فقط می‌توانند مدور، مسطح و یا به شکل چهارگوش باشند و این محدودیت یکی از معایب این ورق‌ها محسوب می‌شود. این در حالی است که ورق‌های سیاه قادر خواهند بود به اشکال مختلف تغییر شکل دهند و تنوع بیشتری داشته باشند. قیمت ورق روغنی نیز یکی دیگر از معایب آن است چراکه همان‌گونه که در بالا ذکر شد، این نوع ورق‌ها به دلیل پیچیدگی فرایند تولید، تقریباً دو برابر ورق‌های سیاه قیمت دارند.

پس از بررسی معایب و مزایای ورق‌های روغنی و سیاه باید به ورق‌های گالوانیزه نیز به شکل جدی‌تری نگاه کرد چراکه برخلاف سایر ورق‌های فلزی که همیشه در معرض زنگ‌زدگی، فرسایش و خوردگی هستند، به دلیل لایه روی که ورق به آن آغشته می‌شود از عمر مفید بیشتری برخوردار می‌باشند و در محیط‌های مرطوب و اسیدی کمتر آسیب می‌بینند.

در مورد ورق‌های اسید شویی شده باید گفت که اگرچه این ورق‌ها مقاومت بالایی در برابر آسیب و خوردگی دارند، اما فرایند شست‌وشو در آن‌ها مقرون‌به‌صرفه نیست. ضمن این‌که پسماندهای بخار شکلی که در حین فرایند اسید شویی تولید می‌شوند بسیار سمی و خطرناک‌اند و اگر محافظت درستی صورت نگیرد به دستگاه تنفس آسیب می‌رسانند.

ورق‌های رنگی هم که درواقع همان ورق‌های گالوانیزه هستند که بارنگ الکترواستاتیک پوشیده شده‌اند. این ورق‌ها نسبت به سایر ورق‌های فولادی بسیار سبک‌تر هستند و درواقع وزن مناسبی دارند و درعین‌حال بسیار باکیفیت و مرغوب هستند و در صنعت ساختمان‌سازی برای ساخت سقف، آلاچیق‌ها، سوله‌ها، شیروانی و … مورداستفاده قرار می‌گیرند. با تمام مزایایی که گفته شد، این ورق‌ها به‌خصوص اگر از نوع درجه‌یک نباشند مقاومت چندان بالایی ندارند و به‌مرورزمان تحت تأثیر نور و رطوبت تغییر رنگ می‌دهند و آسیب می‌بینند. به‌طورکلی این ورق‌ها در برابر دمای خیلی بالا یا خیلی پایین و همچنین رطوبت چندان مقاوم نیستند.

با توجه به معایب و مزایایی که در خصوص انواع ورق‌های سرد و گرم ذکر شد، پس از استعلام قیمت ورق روغنی، ورق سیاه، ورق گالوانیزه و سایر ورق‌های سرد و گرم می‌توانید باتوجه‌به کاربری موردنیاز خود بهترین انتخاب را داشته و ورق موردنیازتان را از نمایندگی‌های فروش مطمئن به‌صورت حضوری و یا آنلاین خریداری کنید.

توجه به تاریخ انقضاء یکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید

هنگام خرید ورق روغنی، همچون سایر محصولات علاوه بر قیمت ورق روغنی بررسی نکات دیگری نیز حائز اهمیت است. یکی از مواردی که باید هنگام خرید به آن توجه کرد، تاریخ انقضای ورق روغنی است. شاید این موضوع کمی عجیب باشد و این سؤال پیش بیاید که مگر ورق فولادی نیز احتیاج به تاریخ انقضاء دارد. پاسخ این است: بله!

ورق روغنی هم همچون بسیاری از محصولات، دارای تاریخ انقضا است. به این نکته توجه کنید که اگر پرس‌کاری ورق روغنی پس از تاریخ انقضاء انجام شود، ورق قطعاً پاره خواهد شد. تاریخ انقضا در ورق ST12 معمولاً تا حدود ۱۸ ماه پس از تولید و تاریخ انقضا در ورق ST13 و ST14 به‌صورت متداول حدود ۶ الی ۸ ماه پس از تاریخ تولید آن‌ها خواهد بود.

یکی دیگر از موضوعاتی که به هنگام خرید ورق روغنی باید به آن توجه کرد، وزن ورق روغنی است. به‌صورت معمول وزن ورق روغنی با وزن آهن معمولی مشابه است. مقاومت بالایی که ورق‌های روغنی دارند یکی از دلایل اصلی استفاده از آن‌ها در صنعت ساختمان است. برای محاسبه وزن ورق روغنی می‌توانید از فرمول زیر استفاده کنید:

طول (m) × عرض (m) × ضخامت (mm)× عدد چگالی = وزن (kg)

البته معمولاً نمایندگی‌های فروش معتبر و فروشگاه‌های آنلاین که برای خرید انتخاب می‌کنید باید وزن اوراق روغنی را در جداول مربوط به مشخصات درج کرده باشند. فاکتور بعدی که باید به هنگام خرید موردتوجه قرار بگیرد، ضخامت ورق روغنی است چراکه این ورق‌ها در ضخامت‌های متفاوتی تهیه و تولید می‌شوند و با توجه به همین ضخامت‌ها نیز دسته‌بندی می‌شوند. البته به این نکته توجه کنید که مقادیر کمی برای خطای کار در نظر گرفته می‌شود.

هر چه درجه ضخامت بالاتر باشد، به این معنی است که ورق نازک‌تر است و هر چه درجه پایین‌تر باشد، یعنی ورق روغنی دارای ضخامت بیشتری است. معمولاً ورق‌های روغنی تولیدشده که در حال حاضر در بازار جهانی موجود است ضخامتی حدود ۰.۳ تا ۳ میلی‌متر دارند. عرض این ورق‌ها نیز بین ۱۰۰ تا ۱۲۵ سانتی‌متر است.

سخن پایانی

همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد، ورق‌های فولادی با توجه به کاربرد آن‌ها در انواع مختلفی در کارخانه‌های مختلف فولاد تولید می‌شوند. تفاوت اصلی این ورق‌ها در اختلاف آن‌ها درروش تولیدشان است. ورق‌های فولادی شامل انواع ورق تین پلیت یا ورق‌های قلع اندود شده، ورق‌های اسید شویی شده، ورق‌های سرد یا ورق روغنی، ورق‌های گرم یا ورق سیاه، ورق رنگی و ورق گالوانیزه یا ورق سفید است که در اینجا صحبت اصلی در خصوص ورق روغنی است.

ورق روغنی در بازار ایران غالبا با استانداردهای ST14 و ST12 و ST13 نام‌گذاری و تهیه و تولید می‌شود. این استاندارها کشیدگی یا همان مقاومت کششی متفاوتی دارند. ورق‌های ST12 ورق‌هایی هستند که از کیفیت معمولی‌تری برخوردارند. ورق ST14 نیز نوعی دیگر از ورق‌های روغنی استاندارد باقابلیت کشسانی بالا است.

فرایند تولید این نوع ورق (ST14) بدین شکل است که در پروسه تولید، ورق توسط فلز آلومینیوم اکسیژن زدایی می‌شود و از سطح صاف و صیقلی‌تری هم نسبت به ورق ST12 برخوردار است. ورق ST13 نیز یکی دیگر از ورق‌های استاندارد روغنی در بازار ایران و جهان است که خواص آن چیزی مابین ST12 و ST14 است. خاصیت کشسانی متوسطی هم دارد.

با توجه به این‌که فرایند نورد یک پروسه سرد کار و یا گرم کار باشد، نورد سرد یا نورد گرم نامیده می‌شود. مزیت‌های پروسه سرد کاری نسبت به فرایند گرم کاری یکی دیگر از مباحثی است که در اینجا به آن پرداخته‌شده است. سرد کاری نیازی به گرمادهی ندارد و در آن کنترل سایز و اندازه با توجه به توقع نهایی از محصول فوق‌العاده و دقیق است درنتیجه کیفیت نهایی محصول هم بالاتر است. به این نکته توجه کنید که محصولات سرد کاری این قابلیت رادارند که مجدداً تکثیر و تولید شوند و از استحکام بالاتر و سطح صیقلی‌تری نیز برخوردار هستند.

معرفی کارخانه‌های تولید ورق‌های فولادی می‌تواند به خریداران برای انتخاب بهتر کمک کند. شرکت‌ها و کارخانه‌های بسیاری در دنیا، روزانه به تولید ورق‌های فولادی می‌پردازند و با تولیدات انبوه، قیمت ورق روغنی را به‌صورت لحظه‌ای اعلام می‌کنند. فولاد مبارکه اصفهان، ورق سرد گیلان، آرسلور میتال، بائواستیل، شاگانگ و پوسکو تعدادی از کارخانه‌های تولیدی ورق روغنی و سایر محصولات فولادی در سرتاسر جهان هستند.

انتخاب بین ورق سیاه و ورق روغنی یکی از مسائلی است که بسیاری از مصرف‌کنندگان پیش از خرید، باید آن را مدنظر قرار داده و انتخاب درستی داشته باشند. اگرچه شاید تصور کنید که این دو محصول فقط درروش تولید باهم تفاوت دارند، اما مسئله این است که باید گفت محصول تولیدشده با نورد گرم هرگز ازلحاظ کیفیت قابل‌مقایسه با ورق‌های تولیدی نورد سرد نیست و محصولات تولیدی نورد سرد به‌مراتب باکیفیت‌تر هستند. ورق‌هایی که با نورد گرم تهیه می‌شوند، نیازی به دوباره گرم شدن ندارند و سریعاً به مرحله تولید می‌رسند و پس از تولید و به‌محض کاهش دما دچار کاهش حجم خواهند شد. پس خریداران باید در ابتدا نیاز خود را بررسی کنند و سپس اقدام به خرید داشته باشند.

قیمت ورق روغنی یا همان ورق‌های سرد و یا ورق گالوانیزه در مقایسه با ورق سیاه بسیار بیشتر است و در برخی مواقع به دو برابر قیمت نیز می‌رسد. علت اصلی هم برای این تفاوت قیمت نحوه تولید است چراکه ورق‌های روغنی برای تولید، فرایند سخت‌تر و پیچیده‌تری را نسبت به ورق‌های سیاه طی می‌کنند و این موضوع در قیمت ورق‌های روغنی تأثیرگذار است.

هنگام خرید ورق روغنی، همچون سایر محصولات علاوه بر قیمت ورق روغنی بررسی نکات دیگری نیز حائز اهمیت است. یکی از مواردی که باید هنگام خرید به آن توجه کرد، تاریخ انقضای ورق روغنی است. یکی دیگر از موضوعاتی که به هنگام خرید ورق روغنی باید به آن توجه کرد، وزن ورق روغنی است که به‌صورت معمول وزن ورق روغنی با وزن آهن معمولی مشابه است.

مقاومت بالایی که ورق‌های روغنی دارند یکی از دلایل اصلی استفاده از آن‌ها در صنعت ساختمان است. معمولاً نمایندگی‌های فروش معتبر و فروشگاه‌های آنلاین که برای خرید انتخاب می‌کنید باید که وزن اوراق روغنی را در جداول مربوط به مشخصات درج کرده باشند.

فاکتور بعدی که باید به هنگام خرید موردتوجه قرار بگیرد، ضخامت ورق روغنی است چراکه این ورق‌ها در ضخامت‌های متفاوتی تهیه و تولید می‌شوند و با توجه به همین ضخامت‌ها نیز دسته‌بندی می‌شوند.

هر چه درجه ضخامت بالاتر باشد، به این معنی است که ورق نازک‌تر است و هر چه درجه پایین‌تر باشد، یعنی ورق روغنی دارای ضخامت بیشتری است.

درنهایت باید گفت، ورق روغنی در فرایند نورد سرد تولید می‌شود و به دلیل کیفیت سطح و شفافیت آن در سطح خارجی در محصولات صنعتی و ساختمانی استفاده می‌شود.

قیمت ورق روغنی که جزو ورق‌های بااهمیت در بازار است به‌صورت روزانه توسط کارخانه‌های تولیدی داخلی و یا شرکت‌های واردکننده اعلام می‌شود و به همین دلیل برای اطلاع از قیمت‌ها باید قیمت لحظه‌ای آن را به‌صورت آنلاین و یا مراجعه حضوری و تلفنی بررسی کرد تا بااطلاع از آن بتوان پس از برآورد هزینه، برای خرید این محصول اقدام کرد.

نمایش بیشتربستن

ورق روغنی فولادغرب

نام ضخامت (mm) ابعاد (mm) کارخانه گرید تحویل حالت قیمت توضیحات بیشتر
ورق روغنی ۰.۹ فولادغرب ۰.۹ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۵,۹۷۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۴ فولادغرب ۰.۴ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۷ فولادغرب ۰.۷ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۷,۸۰۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۵ فولادغرب ۰.۵ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۵,۰۵۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۶ فولادغرب ۰.۶ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۳,۲۲۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۸ فولادغرب ۰.۸ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۶۰,۵۶۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱ فولادغرب ۱ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۲,۳۰۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۵ فولادغرب ۰.۵ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۵,۰۵۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۷ فولادغرب ۰.۷ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۴ فولادغرب ۰.۴ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۵ فولادغرب ۰.۵ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۵ فولادغرب ۰.۵ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۹ فولادغرب ۰.۹ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۷,۸۰۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۶ فولادغرب ۰.۶ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۶ فولادغرب ۰.۶ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۸ فولادغرب ۰.۸ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۸ فولادغرب ۰.۸ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱.۲ فولادغرب ۱.۲ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۲ فولادغرب ۲ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۹ فولادغرب ۰.۹ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱ فولادغرب ۱ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۹ فولادغرب ۰.۹ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱.۲ فولادغرب ۱.۲ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱.۵ فولادغرب ۱.۵ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱ فولادغرب ۱ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱.۵ فولادغرب ۱.۵ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۷ فولادغرب ۰.۷ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۲ فولادغرب ۲ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 کارخانه رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۶ فولادغرب ۰.۶ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۳,۲۲۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۸ فولادغرب ۰.۸ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۶,۸۹۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۷ فولادغرب ۰.۷ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۶۰,۵۳۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱.۵ فولادغرب ۱.۵ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۹,۶۴۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱.۲ فولادغرب ۱.۲ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۷,۸۰۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱ فولادغرب ۱ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۱,۳۸۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱.۵ فولادغرب ۱.۵ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۸,۷۲۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۲ فولادغرب ۲ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۶۹,۷۳۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۲ فولادغرب ۲ ۱۰۰۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۷۱,۵۶۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱.۲ فولادغرب ۱.۲ ۱۲۵۰ فولاد غرب ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۶,۸۹۰ ۳ مهر ۱۴۰۰

ورق روغنی هفت الماس

نام ضخامت (mm) ابعاد (mm) کارخانه گرید تحویل حالت قیمت توضیحات بیشتر
ورق روغنی ۰.۴ هفت الماس ۰.۴ ۱۲۵۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱ هفت الماس ۱ ۱۲۵۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۴۹,۵۵۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۲ هفت الماس ۲ ۱۲۵۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۶۷,۸۹۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۴ هفت الماس ۰.۴ ۱۰۰۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۵ هفت الماس ۰.۵ ۱۰۰۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۳,۲۲۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۵ هفت الماس ۰.۵ ۱۲۵۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۳,۲۲۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۶ هفت الماس ۰.۶ ۱۰۰۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۱,۳۸۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۷ هفت الماس ۰.۷ ۱۰۰۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۵,۹۷۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۷ هفت الماس ۰.۷ ۱۲۵۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۵,۰۵۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۸ هفت الماس ۰.۸ ۱۰۰۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۵,۹۷۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۸ هفت الماس ۰.۸ ۱۲۵۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۵,۰۵۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۹ هفت الماس ۰.۹ ۱۰۰۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۵,۹۷۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۹ هفت الماس ۰.۹ ۱۲۵۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۴,۱۳۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱ هفت الماس ۱ ۱۰۰۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۰,۴۶۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱.۲۵ هفت الماس ۱.۲۵ ۱۰۰۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۵,۹۷۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱.۲۵ هفت الماس ۱.۲۵ ۱۲۵۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۵,۰۵۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱.۵ هفت الماس ۱.۵ ۱۰۰۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۷,۸۰۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱.۵ هفت الماس ۱.۵ ۱۲۵۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۶,۸۹۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۲ هفت الماس ۲ ۱۰۰۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۶۹,۷۳۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۶ هفت الماس ۰.۶ ۱۲۵۰ هفت الماس ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۱,۳۸۰ ۳ مهر ۱۴۰۰

ورق روغنی فولاد مبارکه

نام ضخامت (mm) ابعاد (mm) کارخانه گرید تحویل حالت قیمت توضیحات بیشتر
ورق روغنی ۱.۲۵ فولاد مبارکه ۱.۲۵ ۱۲۵۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۸,۷۲۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱.۵ فولاد مبارکه ۱.۵ ۱۰۰۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول ۲۶۱,۴۷۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱.۵ فولاد مبارکه ۱.۵ ۱۲۵۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول ۲۶۰,۵۶۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۲ فولاد مبارکه ۲ ۱۰۰۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول ۲۷۳,۴۰۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۲ فولاد مبارکه ۲ ۱۲۵۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول ۲۷۱,۵۶۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۲.۵ فولاد مبارکه ۲.۵ ۱۰۰۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱ فولاد مبارکه ۱ ۱۲۵۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۳,۲۲۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱ فولاد مبارکه ۱ ۱۰۰۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۴,۱۳۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۹ فولاد مبارکه ۰.۹ ۱۲۵۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۷,۸۰۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۹ فولاد مبارکه ۰.۹ ۱۰۰۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۹,۶۴۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۷ فولاد مبارکه ۰.۷ ۱۲۵۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۸,۷۲۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۱.۲۵ فولاد مبارکه ۱.۲۵ ۱۰۰۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۹,۶۴۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۴ فولاد مبارکه ۰.۴ ۱۰۰۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول تماس بگیرید ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۵ فولاد مبارکه ۰.۵ ۱۰۰۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۶,۸۹۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۵ فولاد مبارکه ۰.۵ ۱۲۵۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۶,۸۹۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۶ فولاد مبارکه ۰.۶ ۱۰۰۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۵,۰۵۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۶ فولاد مبارکه ۰.۶ ۱۲۵۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۵,۰۵۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۸ فولاد مبارکه ۰.۸ ۱۰۰۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۹,۶۴۰ ۳ مهر ۱۴۰۰
ورق روغنی ۰.۸ فولاد مبارکه ۰.۸ ۱۲۵۰ فولاد مبارکه ST12 بنگاه تهران رول ۲۵۸,۷۲۰ ۳ مهر ۱۴۰۰

بانک اطلاعات ساختمان

بانک اطلاعات ساختمان پرشین سازه با جمع‌آوری حدود ۲۲۵۰۰ پروژه و ارائه اطلاعات دقیق و به‌روز ساختمان‌های در حال ساخت، اولین و جامع‌ترین بانک اطلاعات ساختمانی در سطح تهران و حومه‌ی تهران می‌باشد. این اطلاعات شامل شماره تماس سازنده، مرحله کار، آدرس پروژه، تصویر پروژه، تعداد طبقات و واحدها، متراژ، نقشه گوگل‌مپ و ... می‌باشد. اطلاعات به‌صورت مداوم آپدیت شده و روزانه ۵۰ مورد پروژه جدید به این تعداد اضافه می‌گردد. برای به‌روزرسانی صحیح‌تر پروژه‌ها، ماهانه یک تصویر جدید از پروژه بارگذاری شده تا مرحله‌ی دقیق پروژه مشخص‌شده و با به‌کارگیری جزئیات دقیق و کامل پروژه فرآیند بازاریابی به‌راحتی انجام گیرد.

بانک اطلاعات ساختمان

خدمات پرشین سازه

sazeafzar-vector
سازه افزار
یکی از پربازدیدترین و نام آشناترین سایت‌های نیازمندی صنعت ساختمان در بین سازندگان و مصرف‌کنندگان

بیشتر بدانید

sazeads-vector
سازه ادز
بستری مناسب برای بهتر و بیشتر دیده‌شدن کسب‌و‌کار شما در موتورهای جستجو و شبکه‌‌های اجتماعی
بیشتر بدانید
sms-vector
پنل ارسال پیامک
امکان ارسال پیامک‌های تبلیغاتی هدفمند به بازارهدف به‌همراه قابلیت برگشت اعتبار پیامک‌های ناموفق
بیشتر بدانید
Marketing projects
پروژه های بازاریابی شده
استخراج روزانه‌ی درخواست خرید سازندگان به‌منظور صرفه‌جویی در وقت و انرژی شما
بیشتر بدانید
Marketing training
دوره آموزش بازاریابی
دوره‌های رایگان آموزش فروش و بازاریابی برای افزایش شناخت‌بازار، آنالیز‌ رقبا و تکنیک‌های موثر فروش
بیشتر بدانید
Negotiation registration panel
پنل ثبت مذاکرات
امکان ثبت مذاکرات با سازندگان به صورت به صورت زماندار به همراه هشدار پیامکی و آنلاین
بیشتر بدانید
Web design
طراحی سایت
ارائه خدمات طراحی سایت شرکتی، فروشگاهی، خبری، خدماتی و ...
بیشتر بدانید
Social Media
شبکه های اجتماعی
ارائه خدمات شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام، لینکدین، تلگرام و ...
بیشتر بدانید
google-ads-vector
گوگل ادز
ارائه خدمات تبلیغات آنلاین در سطح موتور جستجوی گوگل، یوتیوب و ...
بیشتر بدانید
SEO-vector
سئو
ارائه خدمات تخصصی سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو
بیشتر بدانید

اخبار و مقالات

بزرگترین پروژه های تهران

بزرگترین پروژه های ساختمانی تهران

۱۴۰۱-۱۱-۰۲
محتوا : برج مسکونی آرامبرج میلنیومپروژه مسکونی چهارباغبرج مسکونی آرتیمانبرج مسکونی آلتون کورتبرج مسکونی ایراندختچبرج مسکونی چهار باغ دشتیبرج مسکونی باغ ایرانی لوتوسپروژه برج های دوقلوی کوروشپروژه مسکونی پارامیس الیت گاردنپروژه اداری – تجاری آیراناهدیش مالمجموعه تجاری شهرزادبرج های ۴ قلوی اداری ...
جزییات وام مسکن روستایی و بررسی تاثیرات آن در بازار

جزییات وام مسکن روستایی و بررسی تاثیرات آن در بازار

۱۴۰۱-۰۸-۰۹
محتوا : شرایط ثبت نام وام مسکن روستاییمدارک لازم جهت دریافت تسهیلات مسکن روستاییمبلغ وام مسکن روستایی چقدر است؟آشنایی با روند ثبت نام و دریافت وام مسکن در روستاهاثبت نام آنلاین وام مسکن روستاییکدام بانک ها وام دویست میلیونی مسکن ...
قیمت اوراق مسکن 1401 در تهران و شهرستان ها

قیمت اوراق مسکن ۱۴۰۱ در تهران و شهرستان ها

۱۴۰۱-۰۶-۰۶
محتوا : اوراق تسهیلات مسکن چیست؟ اوراق مسکن را از کجا بخریم؟اوراق مسکن چقدر اعتبار دارند؟کدام اوراق مسکن مناسب تر است؟ شرایط دریافت وام خرید مسکن بانک مسکنسقف تسهیلات وام خرید مسکن ( برای زوجین تهرانی)بازپرداخت و سود وام ...
انواع درب های ساختمانی

انواع درب های ساختمانی

۱۴۰۱-۰۵-۰۹
محتوا : انواع درب ساختمان ازنظر جنسدرب ضد حریقدرب های ضد سرقتساختار درب ضد سرقتانواع درب های ضد سرقتمشخصات یک درب ضد سرقت مناسب در این بخش از پرشین سازه راهنمایی را در باب آشنایی با انواع درب ساختمانی خدمت شما ...
سابقه کاری۱۶
پرسنل۴۳
مشتری فعال۲۰۰۰+
پروژه فعال۲۵۰۰۰+