قیمت آجر و سفال

قیمت آجر و سفال از تمامی برندها و کارخانجات تولید کننده آجر و سفال در لیست قیمت لحظه ای آجر و سفال قابل مشاهده می باشد.

قیمت لحظه ای مصالح و آهن آلات ساختمانی

قیمت آجر و سفال | قیمت روز آجر و سفال | قیمت لحظه ای آجر

همان‌طور که احتمالاً شما نیز آشناییت دارید آجر ازجمله پرکاربردترین انواع مصالح ساختمانی بوده که امروزه در هر نوع سازه‌ای قابل‌مشاهده می‌باشد. همچنین آجر به‌عنوان یکی از مصالح ساختمانی از دیرباز مورداستفاده بوده ‌است. درواقع مصرف آجر به‌عنوان مصالح ساختمانی در ایران سابقه باستانی دارد. در همین راستا می‌توان از بناهای باستانی مشهوری که در ساخت آن از آجر استفاده‌شده مانند طاق کسری اشاره کرد. مثال دیگر کف دالان مسجد جامع اصفهان است که به‌وسیله آجرهایی مفروش شده است که در زمان ساسانیان برای ساخت آتشکده بکار رفته بود. به‌طورکلی استفاده از آجر در طول تاریخ ایران بسیار گسترده بوده و بناهای بی‌شماری اعم از آتشکده، مسجد، ساختمان‌های مسکونی و… به‌وسیله آجر در ایران ساخته‌شده‌اند. حال با این مقدمه به سراغ نوشتاری در باب آشنایی با انواع آجر رفته و در کنار معرفی انواع آجر و کاربردهای آن در زمینه لیست قیمت آجرها و قیمت لحظه‌ای آن‌ها نیز در وبلاگ پرشین سازه صحبت می‌کنیم، پس با ما همراه باشید.

تاریخچه آجر و استفاده از آن

جالب است بدانید که استفاده از آجر از آسیای غربی به‌سوی غرب مصر و سپس به روم و به سمت شرق هندوستان و چین رفته است. در سده چهارم اروپایی‌ها شروع به استفاده از آجر کردند ولی پس از مدتی از رونق افتاده و رواج مجدد از سده ۱۲ میلادی بوده که ابتدا از ایتالیا شروع شد. همچنین در ایران نیز بقایای کوره‌های سفال‌پزی و آجرپزی در شوش و سیلک کاشان که تاریخ آن‌ها به هزاره چهارم پیش از میلاد می‌رسد پیداشده است. به‌طورکلی واژه آجر بابلی و نام خشت‌هایی بوده که بر روی آن‌ها منشورها، قوانین و نظایر آن‌ها را می‌نوشتند. گمان می‌رود نخستین بار از پخته شدن خاک دیواره‌ها و کف اجاق‌ها به پختن آجر پی برده‌اند. در ایران باستان ساختمان‌های بزرگ و زیبایی بناشده‌اند که پاره‌ای از آن‌ها هنوز پابرجا هستند. نظیر طاق کسری در غرب ایران قدیم، آرامگاه شاه اسماعیل سامانی در گنبدکاووس و مسجد اصفهان را که با آجر ساخته‌اند همچنین پل‌ها و سدهای قدیمی مانند پل‌دختر سد کبار در قم ازجمله بناهای قدیمی می‌باشند.

آجر چیست؟

یکی از مصالح ساختمانی که امروزه جلوه زیباتری به خود گرفته و علاوه بر ساخت بنا در دکوراسیون داخلی نیز به کار می‌رود، آجر است. آجرها در ابعاد و اشکال مختلف ساخته می‌شوند و همین تنوع و همخوانی آجر با دیگر مصالح استفاده از آن در طاق‌های گنبدی و قوسی شکل را آسان و محبوب کرده است. درواقع این محصول به نسبت سایر مصالح ساختمانی پرکاربردتر بوده و با توجه به جنس و ابعاد خود کاربردهای متنوعی نیز در صنعت ساختمان دارند. درواقع در یک نگاه کلی می‌توان بیان کرد که برخی از این محصولات به‌عنوان کف‌پوش و دیوار پوش و برخی دیگر برای دیوارکشی در ساختمان استفاده می‌شوند. جالب است بدانید که مراحل ساخت آجر نیز عبارت‌اند از:

 • کندن و استخراج مواد خام
 • آماده‌سازی مواد اولیه
 • قالب‌گیری و خشک‌کردن
 • تخلیه و انبار کردن محصول

مواد تشکیل‌دهنده آجر

به‌طورکلی ماده اصلی تشکیل‌دهنده آجر خاک رس می‌باشد که با ترکیب خاک رس و آب گل درست کرده و گل حاصل را با استفاده از قالب به خشت تبدیل می‌کنند. پس از پخت خشت و تغییراتی که در خشت به وجود می‌آید، آجر ساخته می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که در خاک آجر اکسید سیلیسیم، اکسید آلومینیوم، اکسید آهن و اکسید منیزیم وجود دارد.

در کنار این متریال وجود پودر آهک در خاک نیز به میزان ۵ درصد مجاز بوده که حتماً باید به حالت پودری باشد، چراکه ذرات حتی خیلی کوچک آهک، باعث پوسته‌شدن آجرها می‌شوند. جالب است بدانید که وجود آهک در حد استاندارد در خاک آجر مانع از کوچک شدن آجرهای خام می‌شود که اگر بیش‌ازحد مجاز آهک وجود داشته باشد، به هنگام پختن آجر در کوره آجرپزی، باعث خمیری شدن و دفرمه شدن آجر می‌شود.

همچنین مقدار ۵ الی ۶ درصد اکسید آهن در خاک آجر مطلوب محسوب می‌شود. درواقع رنگ قرمزی آجرها به دلیل وجود اکسید آهن است که اگر بیش از ۶ درصد باشد، آجرها به رنگ آبی تیره یا مایل به سیاه می‌شوند و در صورت کم بودن این ماده، رنگ آجرها به زردی می‌گراید.

انواع آجر ازنظر جنس

در یک دسته‌بندی کلی می‌توان انواع آجر مورداستفاده در صنعت ساخت‌وساز را به شکل زیر تقسیم‌بندی کرد که شامل:

۱. آجر لعابی

به‌طورکلی می‌توان لعاب را یک پوشش حفاظتی برای سطح آجر دانست که مقاومت آن را در برابر عواملی نظیر فرسایش، هوازدگی و یا مواد شیمیایی و نفوذ آب افزایش می‌دهد. درواقع آجر لعاب‌کاری شده سطحی صاف دارد که علاوه بر مقاومت بالا، زیبایی مناسبی را برای ساختمان ایجاد می‌کند. تولید آجر لعابی همانند آجر معمولی است، با این تفاوت که تنها تفاوت آن در لعاب‌کاری بعد از خشک شدن آجر است. در همین راستا لازم به اذعان است که یخ‌زدگی یکی از عواملی است که مصالح را در مناطق مختلف اقلیمی تحت تأثیر قرار می‌دهد، اما لعاب‌کاری راهکاری در جهت مقاومت مصالح را در برابر این نوع از عوامل بوده و سطح را نفوذناپذیر می‌کند. همچنین به یاد داشته باشید که انتخاب مواد اولیه لعاب‌کاری بسیار حائز اهمیت است چراکه اگر این انتخاب به‌صورت نادرست صورت گیرد و ضریب انبساط و انقباض لعاب با آجر همخوانی نداشته باشد، آجر به‌سرعت ترک می‌خورد و از بین می‌رود. در باب کاربرد این نوع از آجرها نیز می‌توان مطرح کرد که این آجرها به دلیل ظاهر زیبا و صیقلی خود در طراحی داخلی ساختمان و زیباسازی نما مورداستفاده قرار می‌گیرند.

۲. آجر سفالی

آجرهای سفالی با توجه به موارد استفاده در قسمت‌های مختلف ساختمان به کار می‌روند و دارای سطحی یکنواخت و یکپارچه با وزنی سبک می‌باشند. همین ویژگی نیز عاملی برای محبوبیت این محصول در راستای سبک‌سازی سازه و بالا رفتن سرعت اتمام کار می‌شود. جالب است بدانید که آجر سفالی به میزان کم آب جذب می‌کند، ازاین‌رو برای چسباندن آن‌ها به ملات از نوع سوراخ‌دار آن‌ها بهره برده می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که آجر سفالی به انواع آجر قالبی، آجر دست‌ساز و آجر صنعتی تقسیم می‌شود؛ که آجرهای دست‌ساز توسط افراد و با قالب‌گیری گل رس انجام می‌گیرد. درحالی‌که آجر صنعتی با دستگاه‌های قالب‌بندی آماده‌شده و ازنظر ویژگی‌های ظاهری با نوع دستی متفاوت است.

۳. آجرنسوز

آجرنسوز ازنظر ساختاری با سایر آجرها متفاوت است. درواقع می‌توان اظهار داشت که آجرنسوز نوعی محصول است که از خاک‌های چینی و نسوز تولیدشده و با ساختار مولکولی متراکم و ظریف است؛ و نحوه تولید این نوع آجر به این صورت است که ابتدا سنگ‌ها را آسیاب کرده و سپس به خاک نرم تبدیل می‌شود و پس از ۳ روز پخت در کوره در دمای بالای ۱۵۰۰ درجه سانتی‌گراد ساخته می‌شود. همان‌طور که از اسم آن برمی‌آید این آجر با مقاومت حرارتی بالایی که دارد در کوره‌ها و پاتیل‌ها و عایق‌کاری صنعتی کاربرد فراوان دارد. البته از نوع معمولی آن نیز امروزه در نماهای آجر ساختمان‌ها استفاده می‌شود. آجرنسوز نیز از انواع مصالح ساختمانی می‌باشد که به‌طورمعمول برای نما ساختمان‌ها و بناها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به سبک جدید ساختمان‌سازی از آجرهای نسوز به‌عنوان نمای ساختمان استفاده می‌شود. مواد اولیه برای ساخت آجرنسوز خاک نسوز می‌باشد و به‌طورکلی این نوع از خاک رس در معادن کشور یافت می‌شوند زیرا دارای مرغوبیت بالایی می‌باشد. آجرنسوز دارای سایزهای مختلفی می‌باشد که متداول‌ترین سایز آن ۳۲*۷، ۵/۵*۲۶ و ۲۰*۱۰ است. در کنار این موارد لازم به ذکر است که آجرهای نسوز از تنوع رنگ بالایی برخوردار بوده و در برابر در برابر فرسایش، حرارت و سرما مقاومت بسیار بالایی دارند. همچنین به علت عدم محدودیت رنگ و اندازه، می‌توانند زیبایی بی‌نظیری به نمای ساختمان ببخشند.

۴. آجر ماسه آهکی

همان‌طور که از نام این نوع آجر پیداست این آجر از ترکیب ماسه سیلیسی و آهک ساخته‌شده است، این ترکیب به‌وسیله فشار و بخار با یکدیگر ترکیب و آجر ماسه آهکی را می‌سازند. پایه تشکیل‌دهنده این آجر سیلیکات کلسیم می‌باشد، مقاومت این آجر در محیط‌های اسیدی و نمک‌های قوی بسیار پایین است و به علت جذب بالای آب برای استفاده در پی‌سازی و کرسی چینی مناسب نیست.

۵. آجر ماشینی

آجر ماشینی یکی از پرکاربردترین آجرهای مصرفی در ساختمان‌سازی و نمای ساختمان می‌باشد که در بازار ایران به آجرهای هشت یا ده سوراخه ماشینی نیز معروف‌اند. جالب است بدانید که علت وجود سوراخ‌های موجود در این نوع آجر، این است که در هنگام دیوارچینی ملات به‌طور عمودی در آجر نفوذ کند و این امر به‌نوبه خود باعث استحکام بیشتر و قوی‌تر شدن دیوار می‌شود. استفاده از آجر ماشینی در ساخت دیوارهای حمال بسیار پرکاربرد است. به این دلیل که می‌توان به‌وسیله سوراخ‌های موجود در سطح آجر آن را با میلگرد، مسلح کرد و این امر یک ویژگی مثبت این نوع آجرها نسبت به آجرهای دیگر به شمار می‌آید.

بااین‌حال توجه داشته باشید که آجرهای ماشینی گوشه‌های گونیا تری نسبت به آجرهای فشاری دارد و به دلیل تردتر بودن نمی‌توان مانند آجر فشاری از آن‌ها استفاده کرد. همچنین آجرهای ماشینی قابلیت جذب ملات کمتری نسبت به آجر‌های فشاری دارند. ازاین‌رو می‌بایست متناسب با نوع سازه و موارد استفاده به انتخاب بین هریک از آجرهای ماشینی یا فشاری پرداخت. به‌طورکلی از آجرهای ماشینی در ساخت طاق ضربی استفاده نمی‌شود ولی در ساخت دیگر فضاها در ساختمان‌سازی بسیار پرکاربرد است.

۶. آجر فشاری

آجر فشاری در ساختمان‌سازی به‌وفور مورداستفاده قرار می‌گیرد. آجر فشاری به‌صورت دست‌ساز ساخته می‌شود و اغلب در مرحله زیر کاری و سفت‌کاری ساختمان قابل‌استفاده است. این آجر بعد از قالب‌گیری وارد کوره محلی شده و در اکثر امور ساخت‌وساز همانند طاق ضربی، تیغه‌چینی، گره چینی و … کاربرد دارد. لازم به ذکر است که ازاین‌رو این آجرها را فشاری می‌نامند که بعد از خشت‌زنی با دست، کارگران با فشار دست خود گوشه‌های قالب را با گل مخصوص پر می‌کنند.

۷. آجر قزاقی

یکی از قدیمی‌ترین انواع آجرها، آجر قزاقی می‌باشد که ساخت آن‌ها به دوره ساسانیان برمی‌گردد. آجر قزاقی دستی نمونه‌ای از آجرهای سنتی است که با شیوه کاملاً سنتی و قدیمی ساخته می‌شود. آجر پلاک نمونه‌ای از آجرهایی است که در دسته آجر قزاقی قرار می‌گیرد. آجر قزاقی قرمز با نام آجر خشتی نیز شناخته می‌شود. جالب است بدانید که آجر قزاقی در رنگ‌های مختلفی چون پوست‌پیازی، قرمز و گلبهی موجود بوده و هم‌چنین در ابعادی چون ۲۰*۲٫۵*۵٫۵ یا ۲۰*۱۰*۵٫۵ تولید می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که قیمت این آجر با توجه به خصوصیاتی که گفته شد نسبت به سایرین متفاوت می‌باشد.

۸. آجر بتنی

به‌طورکلی آجرهای بتنی با استفاده از بتن با ترکیباتی مانند سیمان، شن و ماسه، سنگ‌دانه‌های درشت و آب تولید می‌شوند. این آجرها می‌توانند مطابق با نیاز مشتری در سایزهای مختلفی تولید گردند. از مزایای استفاده از آجرهای بتنی نسبت به سایر انواع این محصول، امکان ساخت در محل و درنتیجه کاهش هزینه حمل‌ونقل و قیمت تمام‌شده ساخت‌وساز است.

انواع آجر بر اساس کاربرد

همچنین انواع آجر را می‌توان بر اساس کاربرد در صنعت ساخت‌وساز نیز طبقه‌بندی کرد که این موارد شامل:

۱. آجرنما

یکی از انواع آجرها، آجرنما است که برای ایجاد نمای زیبا در ساختمان‌ها و خانه‌ها به کار می‌رود. امروزه با ورود پیشرفت صنعت ساختمان، آجرها کمتر در اسکلت سازه‌ها به کار می‌روند، اما همچنان در نمای ساختمان و بدنه به کار می‌روند. آجرنما علاوه بر اینکه باید از استانداردها لازم برخوردار باشد، لازم است که در برابر گرما، رطوبت و نفوذ آب مقاوم باشد و به‌آسانی آسیب نبیند. همچنین لازم به ذکر است که آجرنما را می‌توان به‌صورت دستی یا توسط ماشین تولید نمود.

۲. آجر معمولی

آجر معمولی به روش ماشینی یا دستی تولیدشده و برای انجام کارهای معمولی در ساختمان مورداستفاده قرار می‌گیرد.

۳. آجر مهندسی

آجرهای مهندسی با استفاده از ماشین ساخته می‌شوند و به علت تراکم بالا از مقاومت زیادی برخوردار بوده و ظاهری نیمه شفاف دارند. به‌طورکلی از این نوع آجرها در ساختمان‌هایی که بار زیاد متحمل می‌شوند استفاده می‌گردد.

۴. آجر چارک

آجر چارک به‌اندازه یک‌چهارم طول یک آجر می‌باشد و معمولاً ابعاد این نوع آجر ۵٫۵×۱۰×۵٫۵ سانتی‌متر می‌باشد. به‌طورکلی آجر چارک در پیوند کله راسته در دیوار ۳۵ سانتی‌متری و پیوندهای خاص مورداستفاده قرار می‌گیرد.

۵. آجر جوش

تولید و ساخت این آجر در دمای بیش از هزار درجه صورت می‌گیرد. این دمای بالا از خمیری شدن آجر جلوگیری به عمل می‌آورد. لازم به ذکر است که از موارد استفاده این آجر می‌توان به ساخت دیوار تونل‌ها اشاره کرد.

۶. نانو آجر

ازآنجایی‌که نمای بیرونی ساختمان در معرض باد و باران و عوامل زیست‌محیطی قرار دارد، در معرض آسیب‌دیدگی قرار دارد. در این میان مسلماً با پیشرفت فناوری نانو، استفاده از پوشش نانو بر روی آجر می‌تواند از آسیب‌زدگی به آن‌ها جلوگیری نماید.

انواع آجر بر اساس ظاهر

آجر متخلخل

به‌طورکلی آجرهای متخلخل آجرهایی می‌باشند که بیش از ۲۰ درصد حجم آن‌ها را منافذ تشکیل می‌دهند. این مدل آجر با روش پرس ساخته می‌شوند.

آجر توپر

در آجرهای توپر حجم سوراخ‌ها از ۲۵ درصد حجم کل آجر بیشتر نمی‌شود؛ بنابراین از این نوع از آجرها در ساخت دیوارهای باربر استفاده می‌کنند.

آجر توخالی

در این آجر حجم سوراخ‌های رد شده از بین آجر از ۲۵ درصد حجم خود آجر بیشتر است و ابعاد سوراخ‌ها متفاوت می‌باشد.

آجر سوراخ‌دار

در این نوع از آجرها حجم سوراخ‌های موجود در آجر از ۲۵ درصد حجم آجر بیشتر است.

اهمیت درجه کیفیت در انواع آجر

آجرها نیز مانند بسیاری از محصولات از درجه‌های کیفیت متفاوتی برخوردار بوده که در این بخش به ارائه و آشنایی با انواع آجرها بر اساس کیفیت آن‌ها می‌پردازیم.

آجرهای درجه‌یک

آجرهای درجه‌یک دارای کیفیت خوبی در مقایسه با سایر محصولات مشابه هستند. آن‌ها توسط قالب ساخته‌شده و در کوره‌های بزرگ حرارت می‌گیرند. این اجرها حاوی شکل استاندارد، لبه‌های تیز و سطوح صاف هستند. نوع درجه‌یک این محصول عمدتاً برای سازه‌هایی که نیاز به مقاومت بالا دارند ازجمله دیوار حائل و کانال‌های فاضلاب، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

آجرهای درجه‌دو

آجرهای درجه‌دو، آجرهایی با کیفیت متوسط با فرایند قالب‌گیری هستند. نوع درجه‌دو اجر نیز مانند نوع درجه‌یک آن، در کوره‌ها حرارت می‌گیرد. بااین‌حال به دلیل قالب‌ریزی غیرمکانیزه، دارای سطح صاف و لبه‌های تیز نیستند. لازم به یادآوری است که آجرهای درجه‌دو عمدتاً در نمای ساختمان به کار می‌روند و دارای مقاومت کافی و قابل‌قبول در برابر تغییرات جوی هستند.

آجرهای درجه سوم

آجرهای درجه سوم آجرهایی با کیفیت ضعیف هستند که عموماً برای سازه‌های موقتی و یا در داخل ساختمان استفاده می‌شوند. لازم به ذکر است که این نوع اجر توکار است و برای استفاده در نمای ساختمان مناسب نیست.

شناسایی یک آجر باکیفیت در هنگام خرید

کاملاً واضح و مشخص است که برای ساختن یک سازه باکیفیت و مناسب رعایت کیفیت مصالح مورداستفاده در ساخت‌وساز، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به همین منظور در این نوشتار به جهت آشنایی شما عزیزان با آجر و خرید این محصول، در مورد چگونگی شناسایی آجر مناسب برای ساخت‌وساز، بحث می‌کنیم که این موارد شامل:

 • رنگ آجرهای باکیفیت معمولاً باید روشن و یکنواخت باشد.
 • آجرها باید به‌خوبی حرارت دیده و دارای سطوح صاف و لبه‌های تیز باشند.
 • ساختار آجرها باید یکدست و یکنواخت باشد.
 • هدایت حرارتی آجرها باید کم باشد و حتی‌الامکان عایق صوتی باشند.
 • یکی دیگر از راه‌های شناسایی اجر مرغوب، صدای برخورد دو اجر به یکدیگر است. هنگامی‌که دو اجر مرغوب را به هم زدیم، باید صدای طنین‌اندازی و سالمی به‌دوراز خوردگی ایجاد شود. درواقع آجر خوب باید در برخورد با آجر دیگر صدای زنگ بدهد. صدای زنگ نشانه سلامت توپری، مقاومت و کمی میزان جذب آب آن است.
 • جالب است بدانید که اجرها نباید وقتی از ارتفاع یک متری پرتاب می‌شوند؛ شکسته و خرد شوند.
 • بالا بودن سولفات قلیایی در ساختار اجر منجر به شوره زدن این محصول خواهد شد؛ بنابراین راهکار شناسایی این معضل، خیساندن آجر در آب به مدت یک شبانه‌روز است. چراکه پس از خشک شدن آجر، نباید هیچ‌گونه رسوب سفیدی روی آن وجود داشته باشد.

انواع آجر ازلحاظ رنگ برای نمای ساختمان

اگر از آجر در نما چینی استفاده شود، رنگ آن اهمیت پیدا می‌کند. برای استفاده در نما چینی، آجرهایی به رنگ‌های زرد کمرنگ که به آن آجر سفید می‌گویند و زرد پررنگ که به آن آجر بهی می‌گویند و همچنین آجرهایی به رنگ قرمز روشن یا قرمز سیر در بازار وجود دارند. در حدود سال‌های ۱۳۲۰ تا ۱۳۴۰ یک نوع آجر ابلق به رنگ‌های قرمز و زرد بنام آجر بهمنی به بازار عرضه می‌شد که به‌وسیله کوره آجرپزی به همین نام تهیه می‌شد. لازم به ذکر است که ضخامت آجرهای مورداستفاده در نما ممکن است ۴، ۳ یا ۵ سانتیمتر باشد ولی دو بعد دیگر این آجرها مانند آجرهای فشاری یا ماشینی است.

همچنین علت رنگی بودن این آجرها مربوط به طریقه چیدن آجر در کوره و نحوه آتش دادن به آن است. کنترل سطوحی که با آتش در تماس مستقیم است نیز در رنگ آجر مؤثر است. از طرفی رنگ آجر مربوط به اکسید فلزاتی مانند اکسیدهای مختلف آهن است که در مواد اولیه آجر وجود دارد. برای تهیه مصالح اولیه و همچنین مراحل خشت‌زنی و خشت‌ خشک‌کنی آجرهای رنگی، دقت و هزینه بیشتری به عمل می‌آید. به همین دلیل این آجرها گران‌تر از دیگر انواع آن هستند.

لیست قیمت انواع آجر

همان‌طور که ذکر شد آجر در انواع مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود. این مصالح کاربردی با توجه به مواد اولیه و کاربرد خود دارای قیمت‌های متفاوت می‌باشند. در همین راستا باعث افتخار ماست که اعلام کنیم، وب‌سایت پرشین سازه ارائه‌دهنده قیمت لحظه‌ای آجر و سایر مصالح ساختمانی پرکاربرد در صنعت ساخت‌وساز کشور بوده که این اطلاعات از به‌روزرسانی دقیق و تنظیم‌شده‌ای به‌منظور خرید مصالح ساختمانی نیز برخوردار می‌باشد. لازم به ذکر است که برای آگاهی از قیمت‌های لحظه‌ای آجر و مصالح ساختمانی دیگر می‌تواند به وب‌سایت پرشین سازه، بخش قیمت لحظه‌ای مراجعه نمایید.

جمع‌بندی

همان‌طور که در این مقاله از پرشین سازه همراه ما بودید، ما در این نوشتار به بررسی انواع آجر ساختمانی پرداخته و در کنار آن اطلاعاتی در باب لیست قیمت و قیمت لحظه‌ای انواع آجر ارائه دادیم که امیدواریم در راستای یک خرید موفق مفید بوده باشد.

نمایش بیشتربستن

بانک اطلاعات ساختمان

بانک اطلاعات ساختمان پرشین سازه با جمع‌آوری حدود ۲۲۵۰۰ پروژه و ارائه اطلاعات دقیق و به‌روز ساختمان‌های در حال ساخت، اولین و جامع‌ترین بانک اطلاعات ساختمانی در سطح تهران و حومه‌ی تهران می‌باشد. این اطلاعات شامل شماره تماس سازنده، مرحله کار، آدرس پروژه، تصویر پروژه، تعداد طبقات و واحدها، متراژ، نقشه گوگل‌مپ و ... می‌باشد. اطلاعات به‌صورت مداوم آپدیت شده و روزانه ۵۰ مورد پروژه جدید به این تعداد اضافه می‌گردد. برای به‌روزرسانی صحیح‌تر پروژه‌ها، ماهانه یک تصویر جدید از پروژه بارگذاری شده تا مرحله‌ی دقیق پروژه مشخص‌شده و با به‌کارگیری جزئیات دقیق و کامل پروژه فرآیند بازاریابی به‌راحتی انجام گیرد.

بانک اطلاعات ساختمان

خدمات پرشین سازه

sazeafzar-vector
سازه افزار
یکی از پربازدیدترین و نام آشناترین سایت‌های نیازمندی صنعت ساختمان در بین سازندگان و مصرف‌کنندگان

بیشتر بدانید

sazeads-vector
سازه ادز
بستری مناسب برای بهتر و بیشتر دیده‌شدن کسب‌و‌کار شما در موتورهای جستجو و شبکه‌‌های اجتماعی
بیشتر بدانید
sms-vector
پنل ارسال پیامک
امکان ارسال پیامک‌های تبلیغاتی هدفمند به بازارهدف به‌همراه قابلیت برگشت اعتبار پیامک‌های ناموفق
بیشتر بدانید
Marketing projects
پروژه های بازاریابی شده
استخراج روزانه‌ی درخواست خرید سازندگان به‌منظور صرفه‌جویی در وقت و انرژی شما
بیشتر بدانید
Marketing training
دوره آموزش بازاریابی
دوره‌های رایگان آموزش فروش و بازاریابی برای افزایش شناخت‌بازار، آنالیز‌ رقبا و تکنیک‌های موثر فروش
بیشتر بدانید
Negotiation registration panel
پنل ثبت مذاکرات
امکان ثبت مذاکرات با سازندگان به صورت به صورت زماندار به همراه هشدار پیامکی و آنلاین
بیشتر بدانید
Web design
طراحی سایت
ارائه خدمات طراحی سایت شرکتی، فروشگاهی، خبری، خدماتی و ...
بیشتر بدانید
Social Media
شبکه های اجتماعی
ارائه خدمات شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام، لینکدین، تلگرام و ...
بیشتر بدانید
google-ads-vector
گوگل ادز
ارائه خدمات تبلیغات آنلاین در سطح موتور جستجوی گوگل، یوتیوب و ...
بیشتر بدانید
SEO-vector
سئو
ارائه خدمات تخصصی سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو
بیشتر بدانید

اخبار و مقالات

بزرگترین پروژه های تهران

بزرگترین پروژه های ساختمانی تهران

۱۴۰۱-۱۱-۰۲
محتوا : برج مسکونی آرامبرج میلنیومپروژه مسکونی چهارباغبرج مسکونی آرتیمانبرج مسکونی آلتون کورتبرج مسکونی ایراندختچبرج مسکونی چهار باغ دشتیبرج مسکونی باغ ایرانی لوتوسپروژه برج های دوقلوی کوروشپروژه مسکونی پارامیس الیت گاردنپروژه اداری – تجاری آیراناهدیش مالمجموعه تجاری شهرزادبرج های ۴ قلوی اداری ...
جزییات وام مسکن روستایی و بررسی تاثیرات آن در بازار

جزییات وام مسکن روستایی و بررسی تاثیرات آن در بازار

۱۴۰۱-۰۸-۰۹
محتوا : شرایط ثبت نام وام مسکن روستاییمدارک لازم جهت دریافت تسهیلات مسکن روستاییمبلغ وام مسکن روستایی چقدر است؟آشنایی با روند ثبت نام و دریافت وام مسکن در روستاهاثبت نام آنلاین وام مسکن روستاییکدام بانک ها وام دویست میلیونی مسکن ...
قیمت اوراق مسکن 1401 در تهران و شهرستان ها

قیمت اوراق مسکن ۱۴۰۱ در تهران و شهرستان ها

۱۴۰۱-۰۶-۰۶
محتوا : اوراق تسهیلات مسکن چیست؟ اوراق مسکن را از کجا بخریم؟اوراق مسکن چقدر اعتبار دارند؟کدام اوراق مسکن مناسب تر است؟ شرایط دریافت وام خرید مسکن بانک مسکنسقف تسهیلات وام خرید مسکن ( برای زوجین تهرانی)بازپرداخت و سود وام ...
انواع درب های ساختمانی

انواع درب های ساختمانی

۱۴۰۱-۰۵-۰۹
محتوا : انواع درب ساختمان ازنظر جنسدرب ضد حریقدرب های ضد سرقتساختار درب ضد سرقتانواع درب های ضد سرقتمشخصات یک درب ضد سرقت مناسب در این بخش از پرشین سازه راهنمایی را در باب آشنایی با انواع درب ساختمانی خدمت شما ...
سابقه کاری۱۶
پرسنل۴۳
مشتری فعال۲۰۰۰+
پروژه فعال۲۵۰۰۰+